Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a hosszantartó hasmenés oka?

Mi a hosszantartó hasmenés oka?

Figyelt kérdés
Üdv. Közel 2 hónapja hasmenéses panaszaim vannak.. Egy betegségem volt, amire kaptam antit. Ez után 2 nappal kezdődött a hasmenés. Egy hétig úgy voltam majd elmúlik. 2 hét után elmentem orvoshoz ismét. Írt fel 3 felé gyógyszert ami elmulasztja. ELMULASZTOTTA 4-5 nap alatt! DE! Ismét eltelt 2-3 nap és megint. Ez volt Úgy 2 hete... Azóta nem volt időm visszamenni a munka miatt... Valakinek volt hasonló??? Naponta 3-4x kell. És általában éves után elég hamar. Ezért.már enni se merek... Tudom vissza kéne menni.. De ha valakinek van valami tapasztalata, írjon. 27/f. Üdv köszönöm
2017. okt. 10. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, minél előbb vissza kéne menni.

Lehet valamilyen bélprobléma, gyulladás, bármi. Szóval mindenképpen kell kivizsgálás.

Illetve még lehet laktóz, glutén, vagy más ételre érzékenység.

2017. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hagyd a gyógyszereket , szerintem az antibiotikum szétcs*szte a bélflórádat
2017. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy adag antibiotikumtól ennyire nem megy tönkre, hogy még hónapok múlva is hasmenés van.
2017. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen , de közbe gyógyszereket is szedett , és simán benne lehet allergia is.

ezt innen nehéz

2017. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A napi 3-4x ürítés még nem hasmenés, ráadásul az állaga is számít. Az evés utáni ürítés meg a természetes ritmus meglétét jelzi. Inkább próbálj meg visszafogottabban étkezni, mondhatni diétásabban, időt hagyva a bélflóra regenerálódásának. Pró álj először kevés savanyúkáposztát enni (hétvégén, az esetleges balesetek elkerülésére), hogy a tejsav baktériumok jelen legyenek a vastagbélben. Eközben napi 1-2 széntabletta nem árt és ajánlott napi 2-3 dl diólevél tea fogyasztása is.
2017. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kérj beutalót belgyógyászatra. 2 hónap azért már elég hosszú ki fogsz száradni és merülni én 3 hét után majd meghaltam képzelem mit élhetsz át.
2017. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amőba tud ilyet csinálni, ha kórikozózól van szó, nem is könnyű kimutatni. Inkább valamiféle érzékenység (glutén, tejcukor) lehet az oka. Figyeld magad, milyen étel után jön elő, ill.fordulj orvoshoz!
2017. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!