Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bartholin cisztával mütenek?

Bartholin cisztával mütenek?

Figyelt kérdés
Bartholin cisztàm van már kb 2 éve eddig nem volt vele gondom de hirtelen nagyot nőt kb akkora mint egy kis alma nem mindig de néha iszonyatosan fàj aztàn aztis kell tudni hogy àllapotos vagyok de még igazàbol nem tudom hogy meg e tudom tartani (egyeb betegség miatt) és ha ugy lenne hogy el vennék töllem akkor egy uttal meg mutenének a cisztàval is?

2017. okt. 13. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Cisztát is műtik ha akarod. Ha baktériummal fertőződik akkor fájdalmas tályog lesz belőle. Ami addig nő míg egyszercsak kifakad. Jobb esetben a hüvely irányába rosszabb esetben bőrfelszínen. Ha nem kezelik akkor átterjedhet a túloldalra is a gyulladás. Nekem már mindenem volt a felsoroltakból. Már 4 éve küzdök vele. Tálaltam egy dokit aki hajlandó kiszúrni úgyhogy az utóbbi pár esetben kiürült. Előtte évekig csak a begyullad -antibiotikum- fájdalmatlan pukli körforgást játszottam. Amíg egyszercsak magától kiürült és undorító szagú szürke néhol véres genny ürült. De rendszerint kiújul és nem gyógyítható. Én jelenleg is épp jegelem...

A végleges megoldást a mirigy eltávolítása jelenti. Jövőre szeretném megejteni mert már nem bírom az állandó szenvedést.

2017. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!