Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az emberben található férgek?...

Az emberben található férgek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta vannak apró férgek a székletemben. Ha elmentem az orvoshoz, kaptam gyógyszert (duplán), de mindig visszajöttek körülbelül fél év után. Van kutya a családban, de ő folyamatosan féregtelenítve van. A személyes higiéniámmal sincs semmi baj. Nagyon kellemetlen, főleg éjszakánként. Ha megint elmegyek a háziorvoshoz, kapok gyógyszert, de ismét vissza fognak jönni.. Valaki tudna tanácsot adni?

2017. nov. 6. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Cérnagiliszta


Hazánkban az emberről emberre terjedő cérnagiliszta-fertőzés a leggyakoribb. Elsősorban a gyermekek betegsége. Szinte mindegyikük fertőződik, akár többször is. A 0,5-1 cm hosszú, vékony, fehér cérnagiliszták petéi szabad szemmel nem láthatóak. A fertőzés többnyire nem jár tünetekkel, ha mégis, akkor az általános panaszok mellett jellegzetessége a végbélnyílás és a nemi szerv környékének viszketése (különösen a kislányok makacs hüvelygyulladásakor kell gondolni rá). A viszketés ágymelegben fokozódik. A vakaródzás jelentős tényezője a továbbterjedésnek, mert a petékkel szennyezett kéz viszi a fertőzést, akár saját magához, akár környezetéhez. A leírtakból kitűnik, hogy a tárgyak, kézfogás, illetve a szennyezett ágynemű által a cérnagiliszta-fertőzést bárhol "beszerezhetjük'. Szerencsére a vastagbélben élő cérnagiliszta komoly szervi károsodást nem okoz, de kezelése szükséges.


A terápia mindössze egy tabletta bevételéből áll. Célszerű a hatékonyság érdekében az egész családot egyszerre kezelni, (még akkor is, ha a családtagok tünet- és panaszmentesek), valamint az egész ágyneműt egyidejűleg cserélni. A kezelést egy-két hét múlva ismételjük meg.

2017. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A neten én is már rengeteget kutakodtam, de ugye nálam ez visszatérő probléma, azért gondoltam megkérdezem itt a neten, hátha valaki ebben a cipőben jár, mint én. :)
2017. nov. 6. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez szívügyem, ugyanis amikor nekem volt iszonyatosan megviselt! Való igaz túl reagáltam de szentül hittem ebből nem lehet kivyógyulni. A neten minden fórumon azt lehet olvasni, hogy lehetetlen kigyógyul i belőle mindenki vagyonokat költ féreghajtóra. Ennek hatására nem hittem el hogy meggyógyultam, holott mindössze 4nap alatt túl voltam az egészen! Nekem semmi tünet nem volt, azt leszámítva, hogy mozgolódtak, ami undorító érzés volt!



Mindenem kifőztem egy hónapig. Lepedő csere minden nap. Jelzem feleslegesen mert a peték se ellötte se utána nem ürültek. Egyetlen alkalommal láttam csk a feherbemumben, fereghajto hatasara mikor menekules kozben volt idejuk petet rakni. Legy latvahoz hasonlo a kinezete csak kisebb jóval.


Ha az egészből nem tudsz kigyógyulni annak sulyos higeniai korulmenyek lehetnek az okai. Nem tudom hany eves vagy, de a kutya es a csalad minden tagjanak fereghajtasa nagyon fontos. En 4nap alatt tul voltam rajta, ha valaki tobb evig tarto fergesseg utan sem szabadul ott valami nagyon nem oke. Vagy bemeseled mint en, vagy valaki folyton visszafertoz.

2018. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!