Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Keresztapámnál nagy kiterjedés...

Keresztapámnál nagy kiterjedésű, előrehaladott állapotban lévő vastagbél daganatot diagnosztizáltak, mik a kilátásai?

Figyelt kérdés
Személyesen nem tudtam beszélni az orvossal, de mindenképpen érdekelne, hogy mire számíthatunk? Ha az orvos arra kérte a családot, hogy ne mondjuk meg neki, akkor az már azt jelenti, hogy már nincs sok hátra neki?

2017. nov. 9. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha előrehaladott is, az orvosnak tudnia kell, hogy műthető-e?

Abban az esetben, ha nincsen/nincsenek áttétek (máj, tüdő, stb.) és lokalizálva van a tumor (tudják pontosan hol van), akkor lehet van esély a műtétre (kiműtik a beteg bélszakaszt, ill. az egészséges egy részét is). Azért azt tudni kell, h vastagbél nélkül lehet élni. Viszont figyelembe kell venni, h esetleges anus praeter kihelyezésével (amikor végbélnyílást "készítenek" a hasfalon keresztül) pszichésen meg tud e bírkózni a beteg. Műtét után biztos kemozzák és lehet sugarazzák is, de van, hogy műtét előtt is, hogy megpróbálják a lehető legjobban lekicsinyíteni a tumort.

Nem akarlak elkeseríteni, de ha előrehaladott, akkor nagy eséllyel áttétes és lehet, hogy nem műtik, mert akkor csak még inkább legyengítik őt.

Nagyon keveset írtál le, én meg mindent összeszedtem, de remélem valamit segített a válaszom.

2017. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Felnyitották, de vissza is zárták. Nem tudnak vele mit csinálni...
2017. nov. 13. 07:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem... Őszintén sajnálom. :(
2017. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 16. 15:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként jelzem, azóta kiderült, hogy mégsem daganata van, de egyenlőre még azt sem tudják, hogy mi a baja.
2017. nov. 21. 18:25
 6/8 anonim válasza:
100%
Az én nagypapámnak is hasonló a helyzete. Egy hatalmas daganat van a vastagbelében, és nem tudták kivenni. Viszont a májon nem látszanak áttétek. Szerintem hasonló problémával küzdünk mi is. Hogy van jelenleg a keresztapád?
2018. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Őszintén sajnálom. Igazából kiderült azóta, hogy nem is daganat volt, hanem egy tályog, amit megműtöttek. Már semmi baja nincs.

2018. febr. 22. 12:53
 8/8 anonim válasza:

Majd túl leszünk rajta :)

De örülök, hogy nálatok minden jól alakult!

2018. márc. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!