Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan mintha lenne valami a...

Olyan mintha lenne valami a torkomba, amitől nem tudok enni. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Már évek óta van olyan gondom, hogy nem tudok rendesen nyelni, mintha a torkom egy része el lenne záródva. Voltam vele fül-orr-gégén, azt mondták semmit nem látnak.


De most egyre rosszabb. Már szinte az éhséget sem érzem. Ha eszek egy kicsit rögtön hányingerem lesz, fel akar jönni a kaja. De amúgy a közérzetem jó, meg minden. Csak ez.


Ja és a hasam se szokott rendbe lenni, úgy általánosságba. Van amikor rögtön úgy kelek, hogy hányingerem van. Van olyan nap amikor többször is fáj a hasam. Folyton böfögök és elég furcsán....


De most volt egy ilyen megfázásos időszakom, amikor mintha kicsit megduzzadtak volna a nyirokcsomóim, rettenetesen fájt a torkom az elején, nagyon sok slime jött fel, lázam is volt. De egy nap alatt elmúlt az egész, viszont azóta még kevesebbet tudok csak enni. Ez el fog múlni? Vagy érdemes vele foglalkozni? Már fogytam is majdnem egy teljes kilot! Félek..

14/l



2017. nov. 19. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Gasztoenterológiára kérj beutalót. Ott csinálnak egy gyomortükrözést ha úgy ítélik és kiderül mi van. Ne félj. Biztos nem rákos vagy ennyi idősen. Lehet sok a gyomorsavad éd az okozza a problémát. Ha nem akarsz orvoshoz menni vegyél a patikába salvus vizet. Reggel este fél dl igyál meg. Szar íze van de pár hét múlva jobb lesz. Kerüld az édességet és a fűszeres savanyú eteleket. 1 hónapig csináld ezt. Ha nem javul akkor orvos.
2017. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megpróbálom. De lehet, hogy van bennem egy kis hipochonder is. De olyan mintha amiatt a csomó miatt a torkomba, nem érezném az éhséget pedig a gyomrom már éhes. De én még nem.
2017. nov. 19. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Lehet refluxod van, olyanok a tüneteid. Menj el a háziorvoshoz, elküld kivizsgálásra.
2017. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet stressztől is. Én is éreztem már gumót a torkomban és a gégészeten nem találtak semmit. Észre vettem, hogy gyakran össueszorítom az izmokat a torkomban napközbem. Nem direkt, észre sem veszem. De volt, hogy ettől fájt. Próbáls tudatosan ellazítani az izmaidatva torkodban mikor érzed a gumót hátha segít. A sok gyomorsavra a fehérakác tea is jó. Este kell inni belőle egy csészével ízesítés nélkül. Nem rossz ízű.
2017. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!