Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrsövényen belül évek óta...

Orrsövényen belül évek óta nem múló sebecske mi lehet?

Figyelt kérdés

Minden ősz végén-tél kezdetén meglepődöm, hogy te jó ég, ez még mindig megvan?! Hiszen csak orrváladékos időben tűnik fel, hogy közvetlen az orrsövény és a külső bőr csatlakozásán egyik oldalon van egy pici bibi, horzsolásféleség, de tán még annál is kisebb, amely orrváladékozás/dugulás esetén mindig elsőként tűnik fel, mert az orrfújás piszkálja, a túl száraz orrváladék meg kapásból arra ragad rá először vagy a legragadósabban, és persze baromira fáj, amikor teljes tisztaságot tűzök ki célul, és még akár a legkíméletesebb langyos vizes módszerrel is próbálkozom.


Idén csak most fedeztem fel újra, és most már kezdek gyanakodni, hogy ez nem normális, hogy egy egészen pici, szinte teljesen lényegtelen bibi hosszú évek óta nem gyógyul be teljesen. Mi lehet az oka?


Hozzáteszem, hogy olyan orrsövényferdülésem van, amely miatt egyszer, régen, de vagy tíz éve, ha nem még több, egy fül-orr-gégész (akihez valami tök más miatt mentem anno) ott helyben és azonnal meg akart műteni és nem értette, hogy hogy kapok egyáltalán levegőt az orromon át, aminek én meg a kérdését nem értem, mivel tessék: bő tíz évvel később is kiválóan lélegzem csak orron át, és tulajdonképpen még szerencse is, hogy nem hagytam magam azonnal megműteni (azért a biztonság kedvéért felhívtam anyukámat, aki nem engedte, mondván, hogy neki is volt orrsövényferdülése is, műtétje is, és ugyanúgy visszaferdült pár év után, mint előtte volt. Tudom, hogy itt lényeges mind a generációs különbség, hogy anyukám műtétje óta azért remélhetőleg haladt az orvostudomány, mind az sem mindegy, hogy anyukám hány éves volt a műtétje idején, és hogy engem hány évesen műtenének, hiszen a test ugye folyamatosan fejlődik, csak tán nem mindig ugyanolyan tempóban), és tán majd egyszer, de nem hiszem, hogy a két témának lenne köze egymáshoz, hacsak nem valami olyan eszement indokkal, hogy pont azért fáj ott az orrom belül, mert a ferdeség húzza a bőrt az orrsövényemről, de nehogy már...! Vagy ez lehetséges...?


Tudom, menjek orvoshoz, tán majd ez is eljön előbb-utöbb, de egyelőre mások tapasztalatai, tanácsai jobban érdekelnek, pláne, ha valaki még ért is hozzá, így ahány orvos, annyi vélemény, én meg igazán nem akarok hipochonder lenni, de 35 évesen egy évek óta (de vagy öt éve biztosan, ha nem még több) nem gyógyuló pici bibi nem rendellenes...?



#seb #orrsövény #seb az orrban
2017. nov. 26. 13:57
 1/2 A kérdező kommentje:

Nu, ma közelebbről is megvizslattam az épp igencsak jelentős mértékben fájó sebem, és a tályog szó jutott eszembe a látványról, ugyanis egy kb. fél cm hosszú és fele olyan széles kráterszerűség keseríti meg az életem telente most már évek óta.

Na jó, asszem, tényleg orvoshoz kéne mennem...

2017. nov. 27. 06:48
 2/2 A kérdező kommentje:
És a megfejtés folliculitis vagy vmi hasonló nevű baci, amire kaptam egy antibiotikumos kenőcsöt, és ennyi - no, nem mintha elmúlt volna, de nem is kezdtem még el kenegetni... :)
2017. dec. 12. 05:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!