Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Valamilyen vírus?

Mi lehet ez? Valamilyen vírus?

Figyelt kérdés

Múlt péntek éjjel kezdődött, mikor arra ébredtem, hogy görcsöl a hasam, és hasmenésem volt. Aznap reggel még 2-3 alkalommal volt, napközben semmi, este megint 1-2x kellett mennem, mindig elég híg hasmenés. Ezeket hasgörcs előzi meg, de miután voltam wc-n, el is múlik. Ez azóta is tart, most marad csak napi 3-4 alkalommal, az állaga nem változott. Nem véres, nem volt se lázam, hőemelkedésem se, nem hánytam. Étvágyam is rendesen van. Hasfogót nem vettem be.


Vírus lehet? A környezetemben többeknek van ilyen problémája (Édesanyámnak, az ő kollégáinak, stb). Mennyi idő alatt múlik el?


Köszönöm előre is!



2017. nov. 30. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Múlt péntek óta már nagyon sok idő telt el, szerintem menj el orvoshoz. Lehet vírus, de szemmel láthatóan nem nagyon tud a szervezeted felülkerekedni, így muszáj lenne segítséget kérni. Normál esetben ezek a hasmenős fertőzések 3-4 nap alatt elmúlnak.
2017. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is igy voltam 3 napig, csak hanyingerem is volt melle, de mara elmult az egesz.

Sok ismerosom is szenvedett ebben nehany napig, biztos van valami.

2017. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bubuka508 ***** válasza:
Ezt vírus okozza, nem különösebben veszélyes, de rendkívül kellemetlen, főleg az első hascsikarásos roham. Általában 3-4 nap az átfutási ideje, ha hosszabb ideig tart, menj a dokihoz, mert lehet, hogy más bajod is van.
2017. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem mindig letolt az orvos, hogy hasmenés esetén miért nem látok neki a tüneti kezelésnek. Szóval ilyenkor be kell venni valamilyen hasfogót, Bolus Adstringens-t vagy imodiumot, vagy ami neked már bevált, és diétázni kell. Ha egy-két napon belül nem múlik el, akkor el kell menni orvoshoz.
2017. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Délután felhívom a háziorvost, sajnos elmenni hozzá most nem tudok, de beszélek majd vele. Hasfogót azért nem vettem be, mert annyira nem vészes a hasmenés, tehát nem olyan, hogy ha görcsöl, már rohannom is kell, hanem "megvár". És így ki tud ürülni a kórokozó.
2017. nov. 30. 09:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam a háziorvost, azt mondta, hogy valószínű vírus, szedjek napi 3x1 Hidrosec tablettát, igyak sokat, és egyek szénhidrátot (keksz, pirítós, főtt krumpli, banán, stb.). Elvileg ettől javulnia kéne a hét végéig. Ha nem, akkor más megoldást keresünk.
2017. nov. 30. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!