Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van most valamilyen vírusos,...

Van most valamilyen vírusos, megfázásos betegség?

Figyelt kérdés
Torokfájás, enyhe rekedtség, hőemelkedés, izomfájdalom, hogy a csudába lehet nyáron?

#nyári-vírus
2016. aug. 25. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon egyszerűen, egyrészt pl. hétfőn eléggé rossz idő volt, ilyenkor egy picit nem figyelünk oda és ott a megfázás. Erre rá lehet segíteni egy kis hideg folyadékkal, ami a torokra "hat", s máris vírus nélkül is ott vannak azok a tűnetek, amiket leírtál...


Másrészt vírus szinte mindig van, pont a nagy hideget nem bírják csak, DE amit leírtál az pont a megfázás tűnetei, főleg ha még kissé folyik is az orrod mellette. Vírus esetén az első napokban nem hőemelkedés szokott lenni, hanem jóval magasabb (>38-39-es) láz...


Jobb esetben hideg italtól van a torokfájás/rekedtség, emiatt egy kisebb gyulladás, ami hőemelkedéssel jár... Vegyél be valamit torokra, s ha múlnak a tűnetek és a hőemelkedés is, akkor semmi vész.


Jobbulást!

2016. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Hideget ettem, fagyiztam minden nap, egyik nap eléggé izzadtan nyakaltam be egy adaggal.
2016. aug. 25. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban :), én ha nem fagyival, akkor egy fél liter hideg itallal játszom ugyanezt a nagy melegben, mindig torokfájás/gyulladás a vége, de ez 1-2 napon belül át fog menni...
2016. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert most eléggé fáj.
2016. aug. 25. 15:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Fura, mert azt olvastam, hogy hideg italtól, fagyitól, nem lehet megfázni.
2016. aug. 25. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Torkod bedurran, begyullad, jön a hőemelkedés, a szervezet védekezőképessége gyengül, stb... Ha nem folyik az orrod, nem fáztál meg, a "torkod fázott meg"... De nem vírus lesz ez, ha csak hőemelkedés van...
2016. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most már egy kis nátha is van.
2016. aug. 26. 07:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam az origon, hogy van valamilyen felsőlégúti vírus 2 hete, sokan mentek orvoshoz torokfájással, lázzal nem jár, de a torokfájás 2 hétig is eltarthat.
2016. aug. 27. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!