Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy még mindig arcüreg...

Lehet hogy még mindig arcüreg gyulladásom van?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja, észrevettem azt, hogy lent a torkomba csorog nagy mennyiségben genny az orrgaratból indulva. Ez mellet, volt lázam is és állandóan fj a fejem...ha hideg vagy meleg levegő éri az orromat, szúró érzést érzek az orrom közepén kezdődve egészen az arcüregem-ig érzem hogy fáj. Mostanra már zavartnak érzem magam sokszor elszédülök és a szemem alatt is jobban meg van duzzanva mint általában.voltam vele dokinál bele nézett orromba, vizuális vizsgálat...aztán felírt egy orrsprayt...használtam egy hétig és utána enyhült de csak pár napig mert vissza tértek aa tünetek...vissza fogok menni mindenképp orvoshoz,csak attól félek hogy neem fog mit kezdeni vele hiszen kértem az ultrahang/röntgen vizsgáálatot, de semmit mem végeznek el...a genny pedig nem mindig látszik ezért valószínű, hogy fel írja ujból az orrsprayt...itt angliában sajnos igy működnek a dolgok...nehezen végeznek el vizsgálatokat stb...van esetleeg valaki itt aki orvos, ért a dologhoz? Megnyugtatna, ha egy orvos is tudna válaszolni nekem...köszönöm szépen előre is!...16/l

#arcüreg-gyulladás #gennycsorgás
2017. dec. 10. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok orvos de ha arcüreg gyulladásod van már pedig gyanús főleg ha feszül az arcot a szemed alatt homlokod lázad van illetve úgy érzed h nem igazán tudod az orrodat kifújni stb. Ha tényleg csak egy orrspray-t ír fel akkor érdemes lenne neked kikezelni magad (ha csak nem tudod valami módszerrel rávenni h írjon fel antibiotikumot). Az arcüreg gyulladás legnagyobb oka hogy a válladék nem tud kiürülni fontos lenne hogy gőzöld (kamilla tea, biotron lámpa ha van, forró víz naponta többször, illetve az orrspray) Szokták ajánlani az orrüreg kiöblítését általában segíthet a váladék ürítésében. Az orrüreg öblítéséhez egy speciális edénykére van szükségünk (ezt általában bioboltokban, gyógyszertárban beszerezhetjük), ebbe tegyünk egy teáskanál sóból, egy késhegynyi szódabikarbónából és 2 deci langyos (felforralt, majd lehűtött) vízből készített folyadékot. Ezt lehet naponta többször ismételni. Illetve a jó erős torma vagy cayenne bors. Biztos lehet kapni angliában is fájdalomcsillapítót amiben gyulladáscsökkentő hatás is van, illetve sok C vitamin kalcium. Jobbulást :)
2017. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ki is próbálom a gőzöltetést illetve a másik módszert amit leírt!:) szép estét!
2017. dec. 10. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!