Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Térd MRI leletet hogyan...

Térd MRI leletet hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a leletet és csak hetek múlva mehetek vissza a szakrendelésre. :(

Fel volt dagadva a térdem és pár napig fájdalmas volt a járás, de két hét alatt teljesen rendbejött. Most teljesen tünetmentes, csak azóta néha pattog mozgáskor.


Az MRI ezt írja:

A medialis meniscus hátsó szarva elfajulást mutat, az articularis felszínt elérő horizontális szakadás ábrázolódik.

A medialis meniscus degeneratio és II. stadiumú laesioja.


A 2-es stádium mit jelent, mennyire súlyos? A legsúlyosabb az hányas stádium?



#térd #MRI #medialis meniscus
2017. dec. 21. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: a belső oldali porcon egy szakadás, sérülés van, ezt fejti ki pontosabban több mondatban. A II. stádium még nem a legsúlyosabb, I.-es a legkisebb a skálán.


Még csak orvostanhallgató vagyok, így ne vedd 100%nak, amit írok, de jártam már én is itt, ahol most te. Lehet, hogy adnak valamilyen porcerősítőt, és várnak pár hónapot, hogy javul-e magától, de esélyes, hogy egy AS tükrözést fognak javasolni. Ha olyannak ítélik, akkor be is tudnak egyből avatkozni, nem lesz csak 3 pici sebhelyed, és pár hét múlva már komolyabb sporton kívül jó eséllyel mindemt csinálhatsz.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan akár üzenetet. Fontos, hohy amíg nem lát orvos, akárki akármit mond, azt ne fogadd el biztosra. Addig is kíméld az ízületet, de úgyis érzed, hogy mennyi megy.


Hajrá! 20/L

2017. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2-es: Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, most némileg megnyugtattál.

Januárban megyek majd vissza a szakrendelésre és majd ott kiderül mit mondanak.

2017. dec. 24. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, ha segíthettem, remélem találnak majd neked valami jó megoldást.

Boldog Karácsonyt!:)

20/L

2017. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, neked is Boldog Karácsonyt! :)
2017. dec. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!