Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pár napja olyan furcsány...

Pár napja olyan furcsány erzem magam ez nem nagy bajra utal ugye?

Figyelt kérdés

Ugy értem mintha nem lennék önmagam. És ez elég zavaró tud lenni!

Ezen az erzésen kivül nincs más tünet szerencsére!

Amugy 14 éves vagyok es fiu (lehet hogy a hormonok miatt van?)

Attol félek hogy valami nagy betegségem van!

Orvoshoz kéne mennem?

Létszi irjátok meg ha veletek is volt ilyen és hogy mit tegyek!

Ja és még annyi hogy 2 hete vettek vért és tökéletes lett a vérkép!


2017. dec. 31. 15:52
 1/2 TR75 ***** válasza:

"Ugy értem mintha nem lennék önmagam."

Ezt kifejtenéd bővebben?

2017. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem deperszonalizációd (DP) van. Mintha idegen lennél saját magadnak, vagy módosult tudatállapotban lennél? Esetleg nem ismered meg a saját hangodat? Ez egy mentális tünet, de ne aggódj, nem veszélyes, nem káros. A hormonokkal, és a agyad fejlődésével van kapcsolatban. Ezt tulajdonképpen az agyad csinálja, és egy érzékcsalódás, kb mint a fülcsengés. Sok mindentől ki tud alakulni, kamasz korban gyakori. Lehet, hogy lassan csökkenve fog elmúlni, lehet, hogy elvágólag hirtelen. Az is lehet, hogy időszakosan jön-megy, ki-be kapcsol. Semmiképpen ne ijedj meg, mert a szorongás csak súlyosbítja. Legjobb ha egyáltalán nem foglalkozol vele, és kifelé fordítod a figyelmedet, pl filmet nézel, sportolsz, stb. Még olyanod is lehet, hogy a külvilág tűnik furcsán megváltozottnak, ez a derealizáció (DR). A DP és a DR lehet egyszerre, vagy csak az egyik, esetleg váltakozva. Ha tudsz vele működni, akkor semmit nem kell vele csinálni. Ha hetekig, hónapokig megmarad, és nagyon zavar, akkor max pszichológus. Kapásból gyógyszereket szoktak rá adni, kár, hogy erre nincs gyógyszer, úgyhogy ne is szedjél semmit. Nekem nyugtató elvonás után jelentkezett a DP, de durván. Kívülről láttam saját magamat, és még erre is az mondták, hogy no para. Enyhén még most is meg van, de már nem vészes. 14 hónapja van meg. Már szénné olvastam magam a témában.
2017. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!