Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem voltam bárányhimlős?...

Miért nem voltam bárányhimlős? Beoltassam magam?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és nem voltam bárányhimlős. Legalábbis nem emlékszem, és anyukám sem. Gondolom ez azért nem egy észrevehetetlen dolog. Azt hallottam ingyenes lesz a védőoltás. Nekem is vagy csak a gyerekeknek? És ha mégis voltam és megkapom, akkor lehet valami bajom?
2018. jan. 2. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Én se voltam még.

Nyugtalanítani kezdett. A háziorvosnál szerettem volna vérvizsgálatot kezdeményezni és ha nem vagyok védett, oltatni. Kvázi leszidott, miért akarok oltást, miért nem akarnak az emberek bárányhimlősök lenni, nem veszélyes betegség az....

A munkáltatóm egy eü cégnél fizet egy csomagot, ezért egy sor vizsgálatunk ingenes. Na, oda mentem el, ott végeztettem el a vizsgálatot.

Az eredmény: védett vagyok.



Egyszerű vérvétel, pár nap alatt jön meg az eredménye.

Ha nem vagy védett, 2 db oltás.



25/L

2018. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!