Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség lenne?

Cukorbetegség lenne?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kiderült,hogy inzulinérzékeny vagyok.Ha cukros dolgokat eszem akkor rosszul leszek.Pl egy darab olvadós cukorkától már szédülök és hányingerem van.Mikor megtudtam,hogy érzékeny vagyok rá teljesen lemondtam a cukros dolgokról,de az ünnepek alatt nem lehetett kihagyni az ilyeneket.Homályos látásom is szokott lenni.Tehát ez erre utalhat?

2018. jan. 6. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Inzulinérzékenység szerintem nem létezik. Az inzulinreziszencia azt jelenti, hogy a sejtjeid kevésbé reagálnak az inzulinra.


Valóban ez a 2-es típusú cukorbetegség elöszobája.

2018. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem inzulinrezisztens vagy? Ahogy az első írta, ilyenkor nem reagálsz megfelelően az inzulinra, ezért több kell belőle, amitől viszont a kezdeti emelkedés után gyorsan lezuhan a vércukrod. Ez okozhat szédülést, rosszullétet. Valóban a II-es típusú cukorbetegség előszobája. Ha ilyesmi felmerült, akkor érdemes lenne kivizsgáltatni magad, illetve megbeszélni az eredményeket az orvosoddal.
2018. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Végére kéne járni ennek a dolognak. Vedd úgy, hogy a szervezeted jelzést küldött. Tartózkodj az édességektől, mozogj sokat, rendszeresen ellenőriztesd a vércukrodat! Jó egészséget kívánok neked: egy 2-es típusú cukorbeteg.
2018. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!