Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kóros kéz és láb-izzadásban...

PéterKeplár kérdése:

Kóros kéz és láb-izzadásban szeretnék segítséget kérni. Próbáltam már rengeteg dolgot de semmi se vált be. Valakinek valami ötlete? Alább kifejtem bővebben a problémát,

Figyelt kérdés

Már sok ilyen kérdést láttam a témában, hogy nem vagyok egyedül a problémával ám megoldást aligha olvastam rá.

Mint az említettem kóros Talp és Tenyér izzadásban "szenvedek". Azért használom ezt a szót mert nagyon megkeseríti az életem és a napjaim. Kb 5-6 éve áll fent ez a probléma, eddig abban reménykedtem hogy kinövöm vagy a kamaszkor elteltével elmúlik de semmi, próbáltam vele megtanulni együtt élni de már elegem van belőle. Gondolom elképzelhetőek a problémák a kellemetlen kézfogásoktól a hétköznapi tevékenységekben való gátolásig. A barátnőm kezét se tudom csak ugy megfogni az utcán mert egyszerűen leírhatatlanul kellemetlen, a folytonos mentegetőzésekről nem is beszélve. Amíg általános iskolába jártam nem volt ilyen gondom, kb akkor kezdődhetett amikor elkerültem gimnáziumba. Azóta már egyetemista vagyok de még mindig tart, továbbra is csurom víz az összes jegyzetem. (Tehát nem csak néha-néha picit izzad mint ami a normális lenne hanem rengetegszer és sokat, volt hogy konkrétan folyt a kezemről a víz). Stresszhelyzetekben teljesen normális lenne de nem csak akkor van ez, mialatt eme sorokat gépelem is csurom víz a kezem. Voltam már bőrgyógyásznál, adott rá gyógyszertári készítményeket h eltömítse a pólusokat de nem használt, próbáltam hintőportól elkezdve mindent, hideg vízben kézmosás, zsályateát ittam napi szinten stb... Azt megfigyeltem ha valami csoda folytán nem izzadna, akkor ha csak rágondolok egyből elkezdi, már annyira frusztráló dologgá nőtte ki magát hogy rengetegszer előre parázok hogy izzadni fog a kezem amivel nyilván csak tetőzöm a bajt de sajnos az évek alatt hozzászoktam, hogy úgy mond ez nálam fent áll és nem tudok nem rá gondolni mert van. Próbáltam pszichés dolgokra visszavezetni hátha van valami régi sérelem vagy valami ami miatt ez kialakulhatott de nem jutottam vele sehová, nincsen a családban a szokásos apró,ritka vitákon kívül semmi se például. Meg alapból is nagyon nyugodt gyerek vagyok, laza életmódot folytatok, nem stresszelek rá vizsgákra se. A csavar most jön, mióta egyetem miatt felköltöztem albérletbe és csak hétvégente járok haza, amikor az albérletben vagyok egyáltalán nem izzad se a kezem se a lábam, fél éve lapom fent és egyszer sem fordult elő, mindig tiszta száraz.Ennek nagyon örülök és megtapasztaltam , hogy úgy mond milyen lehet egy "normális" embernek az élete, hogy nem kell ilyen dolgok idegesítsék, viszont ez rendesen feladta a kérdést. Mi az oka annak, hogy itthon a szobámban kb non-stop izzad, meg pl utcán is, az említett albiban viszont semmi. Ugyan ez akkor ha iszom, a pia szintén gátolja ezt a dolgot és csut száraz a kezem. Kérlek titeket akinek van valami tippje vagy ugyan ebben a helyzetben van az ossza meg velem a tapasztalatait mert már nagyon szeretném ha végre gyógymódot találnék rá.

Válaszaitokat előre is köszönöm. 21/F



2018. jan. 9. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A tünetek helyi, vagy gyógyszeres kezelése ritkán vezet tartós eredményre. Mai tudásunk szerint az egyetlen tartós kezelési eljárás, mely a tüneteket megszünteti a tenyerek illetve a hónaljak zsigereinek (verejtékmirigyek, erek stb.) beidegzését adó mellkasi zsigeri idegdúcoknak (sympathicus dúclánc) eltávolítása vagy elroncsolása. Régebben ezt a nagyon jó eredmények ellenére ritkán végezték, mivel nagyon nagy műtétet, mellkasi feltárást igényelt. Manapság a műtét elvégezhető ugyanolyan módszerrel, ahogy az epeműtét. Ez azt jelenti, hogy az operálandó oldalon a beteg hónaljában ejtett 2-3 db, kb. 7 mm-es nyíláson keresztül hatolunk be a mellkasba és végezzük el a műtétet.

Sikeres esetben (95% felett) a műtét után azonnal szárazzá válik a tenyér (és a hónalj). Sokszor javul a láb izzadása is. Szövődménymentes esetben (az esetek döntő többségében) a beteg a műtét másnapján hazamehet.

Mellékhatásként sokszor jelentkezik a többi testtájék fokozottabb verejtékezése, aminek a mechanizmusát nem pontosan ismerjük. Szerencsére azonban ez rendszerint enyhe, idővel javulhat is és sokkal kevésbé kellemetlen, mint az eredeti tünetek.

2018. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam az ilyen műtétekről és egyéb kezelésekről igen, viszont megműttetni magam semmiképpen nem akarom. Inkább a probléma okát szeretném feltárni és így talán kiderül hogyan is lehetne kezelni. Milyen orvos tudna erre választ adni? Természetgyógyász vagy kicsoda? Amugy amit érdekesnek találtam az az iotrofilizises kezelés, az tűnik szimpatikusnak maximum amit még bevállalnék ha nem találjuk meg a probléma okát.
2018. jan. 9. 20:15
 3/6 anonim válasza:
Solution antisudoricát próbáld meg.
2018. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt a készítményt írta fel a bőrgyógyászom de nem használt pedig kentem vele napi többször jó darabig.
2018. jan. 9. 20:24
 5/6 A kérdező kommentje:
A fő kérdés az lenne, hogy miért van az hogy albérletben egyáltalán nem izzad. Ebből gondolom hogy valami oka biztosan, ezt kellene megkeresni és megszüntetni. Nincs szükség műtétre meg ilyenekre szerintem.
2018. jan. 9. 20:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ha letusolok este utána száraz mind a kezem mind a lábam, kivéve ha ugye rágondolok többször mert akkor elkezd izzadni.
2018. jan. 9. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!