Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt alakulhat ki...

Mennyi idő alatt alakulhat ki agybetegség? Törés (homlok) után 1 évvel jelentkezhetnek-e idegi panaszok?

Figyelt kérdés
Voltam teljes koponya CT n 5 hónapja. És azt kérdezném tőletek hogy azóta lehet e változás.25/F

2018. jan. 9. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tuneteid vannak?
2018. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sokat alszok. Ha nem alszom ki magam szédülök, húz a fejem hogy aludjak. Nem tudom hogy köze van e ehez. Idegsebésznél voltam viszont ő azt mondta hogy a napokban kell jelentkeznie törés után. De ez már 1 éve történt.
2018. jan. 11. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az idegsebész a szakértő. De megkérdezem páromat. Hasonló szakterületen kutat, betegvizsgálatot is végeznek koponyasérülteken. Este megírom. Bár szerintem, ez nem túl jellegzetes tünet, messzemenő következtetéseket levonni sem lehet belőle. Írok majd.
2018. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát, nem írtad mi látszott a CT-n. Van-e valamilyen maradványa a vérzésnek.Haemosiderin-nek hívják a maradványt. Ez néha hónapokkal később is okozhat tüneteket. Ha viszont csak akkor jelenik meg a tüneted amikor keveset alszol, akkor valószínűleg más az ok, neurológiai eltérés nagy eséllyel kipihenten is megjelenne. CT-n kevesebb dolog látszik, jobb az MR vizsgálat ilyen probléma esetén. Összességében ha nincs maradványa a balesetnek, akkor kicsi az esélye az általad felvetett összefüggésnek.
2018. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A homlokom tört be a szemem felett középen. A CT n az látszik hogy a csont 3 felé van törve. De ez májusi CT.
2018. jan. 12. 16:19
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddigi válaszokat köszönöm!

A CTn semmi se látszott. Az agy nem sérült meg. Amikor történt akkor vérzett az orrom egy kicsit, de a homlok üreg sérülés miatt.

Ilyen kettős látás,meg állandó fejfájásom nincs. Igen gondoltam én is másra pl vashiány vagy esetleg más.

3. Válaszoló megkérdezted párod?

2018. jan. 12. 16:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Én voltam mindegyik:) Előző választ már a párom adta. Az alapján amit írtál (most felolvastam az utóbbiakat is) valószínűleg nem ezzel a balesettel kapcsolatosak a tünetek. Annyit fűzött hozzá mégegyszer, hogy az MR sokkal alkalmasabb az ilyen felvételekre. Tehát ha újra felmerülne az ügyben képalkotás szükségessége, az jobb választás lenne. Jobbulást neked!
2018. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!