Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógyszertől reflux? (Bővebben...

Gyógyszertől reflux? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
3 napja , napi 2 550mg-os Apranaxot szedek. a gyomrom fél napja nagyon èg és érzem,hogy a sav marja a gyomorszájamat. Beszedtem pantoprazolt, remélem lehet rá, mert az orvos aki felírta nekem és az adagolást előírta nem gondoskodott gyomor védelemről. Kérdèsem az lenne, hogy ennyi ideog fennálló gyomor égèstől, hogy egy egész napon át marta és pár órája intenzívebben lehet gyomor fekèlyem, refluxom?

2018. jan. 13. 02:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet fekély, lehet reflux, gyakori mellékhatása az Apranaxnak. Pantoprazol jó rá, 2x40 mg-ot kellene szedni legalább egy hétig.
2018. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Punisher 62 ***** válasza:
55%

A pantoprazol az a hatóanyag. A gyógyszer

neve:Controloc. Bár több féle néven szerepel.


Szakorvos írja fel,mert vényköteles. De egy

gyomortükrözés nagyon valószínű. Nem kellemes a

vizsgálat,de megfelelű önkontrollal menni fog,és hamar

meg van.



Ez egy gyomorvédő,van 20mg-és 40mg. De mindig a lehető

hatásos legkisebb adaggal kell kezdeni.

2018. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van itthon Pantroprazol nevő gyomorvédő (40mg), szedtem 2 napig napi 1-et. Most jónak érzem már a gyomrom, bár még talán nem 100%-os. De többet nem szedek Apranaxot, az tuti. Nem mertem tovább szedni, mondván, ha már jó minek szedjek olyat, ami lenyomja a gyomorsavam. De biztos ami biztos ma azért elmegyek a háziorvoshoz, hogy mit tanácsol. Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 15. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy elmúlt a refluxod? Nekem sajnos antibiotikumszedés után kezdődött, azelőtt semmi bajom nem volt. Most Controlocot kell szednem egy pár hétig. Nagyon bízom benne, hogy meg tudok szabadulni a refluxtól, ha a bélflórám is helyreáll. Azt mondják, nem igazán múlik el, de én eddig egészségesen éltem, és nagyon hirtelen alakult ki a reflux, szóval reménykedem.
2023. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!