Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Gyógyszertől reflux? (Bővebben lent)

3 napja , napi 2 550mg-os Apranaxot szedek. a gyomrom fél napja nagyon èg és érzem,hogy a sav marja a gyomorszájamat. Beszedtem pantoprazolt, remélem lehet rá, mert az orvos aki felírta nekem és az adagolást előírta nem gondoskodott gyomor védelemről. Kérdèsem az lenne, hogy ennyi ideog fennálló gyomor égèstől, hogy egy egész napon át marta és pár órája intenzívebben lehet gyomor fekèlyem, refluxom?

Keress kérdéseket hasonló témákban: orvos, Apranax, reflux, gyógyszer, fekély, gyomor

jan. 13. 02:27  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet fekély, lehet reflux, gyakori mellékhatása az Apranaxnak. Pantoprazol jó rá, 2x40 mg-ot kellene szedni legalább egy hétig.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 13. 16:16 Privát üzenet
Punisher 62 nevű felhasználó válasza:

A pantoprazol az a hatóanyag. A gyógyszer

neve:Controloc. Bár több féle néven szerepel.

Szakorvos írja fel,mert vényköteles. De egy

gyomortükrözés nagyon valószínű. Nem kellemes a

vizsgálat,de megfelelű önkontrollal menni fog,és hamar

meg van.

Ez egy gyomorvédő,van 20mg-és 40mg. De mindig a lehető

hatásos legkisebb adaggal kell kezdeni.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 14. 09:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van itthon Pantroprazol nevő gyomorvédő (40mg), szedtem 2 napig napi 1-et. Most jónak érzem már a gyomrom, bár még talán nem 100%-os. De többet nem szedek Apranaxot, az tuti. Nem mertem tovább szedni, mondván, ha már jó minek szedjek olyat, ami lenyomja a gyomorsavam. De biztos ami biztos ma azért elmegyek a háziorvoshoz, hogy mit tanácsol. Köszönöm a válaszokat!

# 3/3Időpont jan. 15. 16:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Refluxosok! Veletek is ez van? HELP pls! ⬇
Lugos viz jo reflux eseten? Vagy inkabb a salvus viz? Tapasztalat?
Helicobacter pylori állapítottak meg a véremből. Sikerült valakinek kiírtani ezt a baktériumot házilag valahogy?
Jód gyógyszertől lehet alacsony a vérnyomás?
Van, akinek elmúlt a reflux betegsége gyógyszertől?
SOS Rosszabb lett a gyógyszertől?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!