Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SBO-ra kerültem extrasystole...

SBO-ra kerültem extrasystole miatt. Vettek vért is de nem tudom mit néznek ilyenkor és mi mit jelent? Ebből a vérvételből meg tudják állapítani hogy baj van e a szívemmel?

Figyelt kérdés

2018. jan. 13. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A vérvételnél inkább azt nézik, hogy van-e az extrasystolénak valamilyen ritmuszavarra hajlamosító, kiváltó oka. Pl. pajzsmirigyprobléma vagy ionzavar.


A szív vizsgálata a hallgatózáson és az EKG-n felül szívultrahanggal, és speciálisabb, pl. elektrofiziológiai vizsgálatokkal történik (ezeket általában később végzik el).

2018. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Haza engedtek háziorvosomhoz kell mennem.De ezek szerint lehet hogy komoly szívbetegségem lehet?
2018. jan. 13. 08:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Az extrasystole elég gyakori, és általában nem veszélyes, és nem is okoz panaszokat, ekkor kezelni sem kell, de azért ki szokták vizsgálni, felmérik, hogy milyen gyakran fordul elő, stb. Lehet, hogy majd csinálnak egy 24 órás EKG-t, amit majd otthonra megkapsz, és 1 napig rajtad lesz.
2018. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen azt tesznek fel,hétfőn kell mennem.
2018. jan. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!