Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet magas a vérnyomásom?

Mitől lehet magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Jó pár napja fáj a fejem elől, hátul. Nem vettem figyelembe. Pénteken elmentem a körzeti orvosomhoz és megmérte és 90/140. A jobb kezén is annyi volt 90/140 meg a ball kezén is. Máma mentem kontrollara, és 90/140 a jobb kezemen, és a ball kezemen 90/135. Amikor mérte a ball kezemen akkor kicsit megnyugodtam. Lehethogy nem is a vérnyomásommal van a gond hanem ez mind a stresz miatt? Kaptam MAGNOSOLV por szerűség tablettát amit a vízbe kell betenni és meginni. Kiírt engem kardiológiara. Régebben volt problémám a vérnyomásommal, de akkor csak a pulzusom volt magas a felső az 120-125. Volt rajtam az ami meri 24 órát a vérnyomásomat. Az eredmény jó volt. 19 éves fiú vagyok nagyon félek. Fobiam van ha liftbe kell bemenni, én inkább megyek a lépcsőkön mert félek hogy beragad a lift. A másik dolog az, hogy fóbiam van attól is, hogy mérni kell a vérnyomást. Van néha olyan érzésem, hogy a torkomban ver a szívem. Akkor mérem a pulzusomat és lassan ver. Lehethogy nincs semmi bajom és ezt mindent beképzelek, vagy idegeimmel van a baj. Nagyon stresszes vagyok. Persen forte tabletta segítene? Nem próbáltam


Nagyon félénk vagyok. Normális hogy egy 19 éves fiúnak magas a vérnyomása?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. jan. 16. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem fordítva volt? 140/90?

Ha a 24 órás jó volt, akkor talán csak az orvosnál izgulsz nagyon és azért lesz ott magasabb.

2018. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
90 volt a lenti és a fenti 140
2018. jan. 16. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak orvosnál magas a stressztől, nem ártana ha otthon is mérnéd naponta többször egy ideig.
2018. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvosnál fiamnak is ilyen, otthon pedig teljesen normális.
2018. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem fóbia van ha kell mérni a vérnyomást
2018. jan. 16. 15:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Bevettem délután persen forte és jobb mint a sedatif pc.
2018. jan. 16. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne szedjék ilyeneket.

Ha csak az orvosnál magas, akkor semmi bajod.

Vegyetek egy vérnyomásmérőt és azzal otthon ellenőrizd magadnak rendszeresen.

2018. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!