Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez? Beteg vagyok?

Mitől lehet ez? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. Már egy jó ideje, nem tudok enni.. Van, hogy egész nap 2 csokit eszek. A hasam szokott korogni, de nem érzem hogy éhes lennék. A sújom 48-50 kg között mozog. Szoktam edzeni, de azt is abbahagytam, mondván hogy attól fogyok.. Régebben, 5-10 éve, jó húsban voltam, mostanra elég sokat fogytam.. Nincs étvágyam, nem érzem hogy éhes lennék! Valakinek volt hasonló problémája? El fogok menni orvoshoz, csak kiváncsi vagyok, hogy volt e ilyan valakinek, és ha volt akkor mi az oka, és mit lehet tenni ellene.

2018. jan. 26. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. Én kettőt tudok: a stressz (sokan pont többet esznek stresszes helyzetekben, mások meg nem bírnak enni, elmegy az étvágyuk); a másik pedig a kevés gyomorsav.

Viszont amíg ki nem derül, hogy mi a baj, nem pont csokit kellene enned, mert az jóformán csak szénhidrát. Fehérjékre, zsírra, vitaminokra is szüksége van a szervezetednek, különben hosszú távon nagyon le fogsz rongyolódni.

Szerintem jót tenne, ha minden nap böngésznél egy kicsit szakácskönyvet (vagy akár a neten), és amelyik étel szimpatikus, azt megcsinálnád magadnak. Az ehhez szükséges bevásárlás alatt pedig nézz körül mindenképp a zöldséges és gyümölcsös pultoknál is, és minden nap válassz ki legalább egy-két szem gyümölcsöt, amit megkívánsz.

A dokit meg ne halogasd. :)

2018. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha eszel akkor ne csokit egyél
2018. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!