Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jár adókedvezmény erre a...

Mirk kérdése:

Jár adókedvezmény erre a betegségre?

Figyelt kérdés

Kéthegyű billentyű prolapsusa (mitrális prolapsus).

BNO I3410



2018. jan. 27. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen jár. A 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet-ben szerepel a BNO I341 úgyhogy súlyos fogyatékosságnak minősül. Az SZJA 40.§ alapján pedig a havi minimálbér 5%-a az adót csökkentő kedvezmény.
2018. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak súlyos állapotban jár. Önmagában nem elég ha ez a kód van az orvosi papíron.
2019. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 subulata válasza:
Sziasztok, nekem is van ez a betegségem és nem kapom az adókedvezményt, mert nem súlyos és nem szedek gyógyszert...
2019. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

SZia! Megkaptad végül? Én nemrégiben voltam háziorvosnál a friss kardiológiai leletemmel (amin ott virít ez a kód meg még 1 másik is, ami alapján jogosult vagyok), sőt visszamennőleg csomó leletet elvittem a háziorvoshoz, de azt mondta, hogy a szakorvostól kell kérjek igazolást, hogy végleges a betegség. PEdig végleges, és ő is tudja. A szakorvos meg szerintem nem fogja kiadni, főleg, hogy elolvastam ezt:


"Ennek legszemléletesebb és egyben legtöbb bosszúságot okozó példája, amikor a "Kéthegyű billentyű prolapsusa", diagnózisra hivatkozva az egyébként tökéletes fizikai állapotú (főleg) fiatal beteg harsányan követeli a jogait, és nem képes megérteni, hogy ennek csak előrehaladott stádiumában lehet valaki jogosult az adókedvezményre. Kétségtelen, hogy sok echocard vizsgálati leletre rávezetik ezt a diagnózist, mert a BNO lista sajnos nem tesz különbséget, ezért ugyanígy nevezi az éppen csak jelzett, majnem tökéletes működést engedő minimális billentyű eltérést is, és ennek akár nagyfokban előrehaladott stádiumát is, ami miatt sokszor kell a háziorvosnak konfliktus helyzetbe kerülnie a kérelmezővel, a leggyakrabban arra való hivatkozással, hogy "nekem pedig a hivatalban azt mondták..."

2020. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!