Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az ember hideget eszik pl....

Ha az ember hideget eszik pl. télen, akkor miért fázhat meg? Mi a biológiai hatásmechanizmus?

Figyelt kérdés

2018. febr. 1. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki hideget eszik, attól NEM FÁZIK meg, függetlenül az évszaktól!
2018. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A megfázást NEM a hideg váltja ki, hanem baktériumok vagy vírusok.


Ennyit erről.

2018. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hidegben hideget eszel akkor alacsonyabb lesz a torkod hőmérséklete és alacsony hőmérsékleten az immunrendszerünk lelassul, a bacik meg vidáman virgonckodnak (megfájul a torkod). Nem kell hideget enni, elég ha hiányosan öltözöl fel és átfázik a tested ugyanez fog történni, vagy tüdőgyullasás, vagy alulról fázol fel akkor hólyaghurút formájában. Ha ilyesmi asik meg veled akkor nagyon jót tesz a meleg fürdő, meleg tea, szauna, stb
2018. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Ha valaki hideget eszik, attól NEM FÁZIK meg"


nem azt írtam, hogy megfázik, hanem hogy megfázhat, nagyobb a valószínűsége, és azt kérdeztem miért


egy drasztikus példa, ha eszel egy fél kiló jégkrémet télen és leülsz a hideg kőre és még mezítláb is vagy, az emberek 90%-a azonnal elkezd tüsszögni és másnapra megfázik

2018. febr. 1. 23:17
 5/6 A kérdező kommentje:

"A megfázást NEM a hideg váltja ki, hanem baktériumok vagy vírusok."


Ezt én is tudom! de a kérdés az volt, hogy mitől hatnak jobban a baktériumok vagy vírusok a fentebb vázolt körülmények között? többen vannak, könnyebben bejutnak, gyengébb valami miatt hidegben a védekezésed??

2018. febr. 1. 23:18
 6/6 A kérdező kommentje:

"alacsony hőmérsékleten az immunrendszerünk lelassul"


ok, ez egy elég egyszerű magyarázatnak tűnik, de miért?

2018. febr. 1. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!