Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hidegvizes mosogatás után az...

Hidegvizes mosogatás után az ujjaim teljesen lemerevedtek és nagyon fájnak, mit lehet erre szedni?

Figyelt kérdés

egy ujjal tudok éppen csak gépelni, hajlítani se tudom őket, a fájdalom pedig pokol. az ujjak tövétől a végéig.


volt vkinek ilyenje? mit érdemes rá szedni?

Diclofenac, Xilox? vagy rögtön érdemes Medrol?


(kb 10 perces hidegvíz volt és 3 napja megőrülök a fájdalomtól)


2018. febr. 9. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

El kell menni ORVOSHOZ aki kivizsgál.


Ízületi problémád van, amit jobb, ha szakember lát.

2018. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En sose mosogatok hideg vizben, csak amikor mar oblitem az edenyeket. De gumikesztyut hasznalok, igy nem erezni annyira a hideget. 10 percig a hideg vizben mosogatni hat.. sztem meg jo hogy fajnak az ujjaid. Bar nem tudom mennyire hideg a viz nalatok, de nalunk pl igy telen konkretan jeghideg, az embernek faj tole a keze ha 1-2 percnel tobb ideig matat a vizben. Neha meg inni is tul hideg, pedig en csak a jo hidet vizet szeretem.
2018. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

persze, jéghideg volt csak vmiért nem volt meleg víz a házban...


szakemberről meg annyi h kb 2 éve volt már ugyanez, akkor jó pénzért igazi reumatológushoz mentem aki közölte h ilyen nincs és ennyi, téma lezárva. úgyhogy nem véletlen érdekelnének inkább a saját tapaszalatok, sajnos az ún szakemberektől pozitívumot még nem nagyon tapasztaltam.


na jó, akkor magam terápiájaként sztem Xilox 3x1 + Medrol 2x16 mg 1 hétigazt meglátjuk

2018. febr. 9. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet hideg vízbe mosogatni? Ha nincs melegvíz akkor melegítek ha nem is gázon de mikróba. Szerintem begyulladtak az ízületek a hideg víztől. Ha volt már ilyen miért nem tanulsz belőle.
2018. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jó de mégse normális h pár perctől ez történjen ...

amúgy hideg neki már egy uszodavíz is, azután is teljesen lemerevednek :(

2018. febr. 9. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!