Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 18 évesen szájrákom lehet?

18 évesen szájrákom lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelött észrevettem magamon, hogy nagyon sokat köhögök. Nem éreztem magam megfázva és nem fájt semmim, csak egyszerûen olyan érzés volt, mintha valami ott lenne. (Nem kapart a torkom, csak zavart a beszédben ez az érzés, ezért köhögtem)

Ezután észrevettem, hogy fekélyek vannak a szálypadlásom hátsó részén. Tükörben megpróbáltam megnézni, és a mandulámnál két oldalt nagyon piros, és a nyelöcsövemnél (szemben ahogy benézünk a szájba) holyagok vannak, és ezek is pirosas színûek. A felsö fogsorom, legutolsó fogaimnál(mind a két oldalom) van egy nagyobb csomó, ami nem hiszem hogy genny miatt lenne. A színe,nagyon halvány, fakó rozsaszín, de jobban hajlik a fehér fele, és kemény is.A szálypadlásom elején is van két kisebb dudor, szimetrikusan helyezkednek el, néha fájnak egy nagyon picit. A két kisebbet nem látom, csak a nyelvemmel érzem, így nem látom a színét, de valószínûnek tartom hogy ezek is fehéresek.

Ezen kívül reggel amikor felkelek olyan érzés, mintha be lenne dugulva az orrom, vagy arcureg gyulladásom lenne(fájdalom nélkül, és levegôt is rendesen kapok)

És gyakran érzem magam fáradtnak és erôtlennek.

Pár honapja már tart az egész, és mivel nem nagyon fáj, csak néha, ezért nem fordultam orvoshoz, de egy kicsit kezdek ideges lenni, hogy még mindig nem múlik. Igazság szerint próbálok a lehetô legkevesebbszer gondolni, erre az egészre. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi esély van arra, hogy rákos legyek?

Alkoholt nem nagyon fogyasztok, pár alakalommal ittam eddig összesen, és az sem volt sok. És már lassan 2éve cigizek, de ezt is probálom visszafogni, csak sajnos mielött észrevettem volna ezeket már rászoktam.

Elég gyengécske az immunrendszerem (egész életemben az volt) ezért reménykedem benne, hogy csak valami virus, vagy megfázás, amit mindig elkapok emiatt. Eléggé félek.. :(

A helyesírásí hibákat sajnálom, probáltam figyelni rá, de telefonról vagyok.



2018. febr. 21. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
en is telefonrol irok meg sem irkalok olyanokat, hogy szalypadlas... ha ilyen hulye vagy, hogy sz**r immunrendszertel cigizel honapok ota fekelyes a torkod akkor megis mit varsz? gyakorin majd beirja valaki a tutit, hogy szopogass strepsilst meg kamilla teazz?
2018. febr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

*szájpadlásom..

Azt elfelejtettem írni, hogy kb 1,5 éve volt egy gennyes mandulagyulladásom, de nem vettem nagyon komolyan. Az elején azt gondoltam, hogy a fekélyek emiatt alakultak ki, de nem csak ott vannak ilyen kis "gödröcskék" ahol gennyes volt.

A fehérség nem lehet szájpenész miatt, mert nem lehet letörölni, és rendszeresen mosok fogat.

A holyagok a szájpadlásomon pedig nem lehet afta. és ami az utolsó fogaimnál van dudor túl nagy lenne, és nem is hasonlít az aftára.

Nem csak a rákra gondoltam, de ezeket ki tudtam zárni..

Elég elkeserít, hogy a rákot nem tudom..

2018. febr. 21. 00:35
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért akadsz ki ennyire..? Nem szép dolog másnak ilyeneket írni. Észrevettem hogy rosszul írtam, és ki is javítottam azt az orbitális hibát.. Nem igazán érdekel jelenleg az, hogy mennyire írok helyese itt.

Egyébként pszichológusnak tanulok, és úgy gondolom, komoly lelki problémáid lehetnek, ha ilyen agresszív és kötekedôs vagy.

2018. febr. 21. 00:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha elmennel orvoshoz? Mondjuk a korzetinel kezdhetnel, aztan o beutalna mindenfele labor es egyeb vizsgalatokra.

Mindenkeppen kezdj el nagy adagban D3 vitamint szedni - legalabb 2000 IU-t/nap - az immunrendszered megerositese celjabol.

2018. febr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj a háziorvoshoz menni, ilyen problémákkal a fül-orr-gégészetre beutaló nélkül is be lehet menni. Nálunk időpontot kérni sem kell, csak akkor a rendelés végén kerül sorra, akinek nincsen időpontja. A háziorvos viszont el tud küldeni vérvételre, kivizsgálásra.
2018. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy valaki pszichológusnak tanuljon aki ennyi butaságot ír! Ha ez igaz, akkor nagyon elesetítő hogy ilyen (szintén nem stabil) ember kezeljen nehezebb időkben! Azonnal menj orvoshoz! Nem véletlen hurrrognak le! Szerinted egy halálos kimenetelü vetegség annyi odafigyelést igényel, hogy itt érdeklődsz, neharagudj de magaddal szemben rettentő felelőtlen
2018. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne találgass, hanem menj el dokihoz, ha már régóta van ez a problémád.
2018. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a rák nem válogta, nem érdeklo hány éves vagy, igen lehetséges 18évesen is, sőt fiatalabbaknál is
2018. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szivarozol vagy pipázol talán?

Nyugi, nem szájrák!

2018. márc. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!