Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesanyámnak mellrákja van,...

Édesanyámnak mellrákja van, de nem lehet műteni?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy édesanyámnak rosszindulatú a mellében talált csomó, igaz még nincs meg a szövettan eredménye, de a főorvos az ultrahang után azt mondta, hogy nagy valószínűséggel az. Nemrég egy másik betegsége miatt (epekő) felmerült a műtét lehetősége, de a sebész közölte hogy nem igazán meri vállalni a műtétet a nagy kockázat miatt, ugyanis édesanyám már átesett két stroke-on és a bal oldala lebénult emellett inzulinos cukorbeteg, és szívbeteg is. Most mi lesz? Teljesen el vagyok keseredve.. Tudom hogy van lehetőség kemoterápiára és sugárkezelésre, de Túl lehet élni a mellrákot műtéti kezelés nélkül?

2018. febr. 22. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy műtétnél mindig mérlegelni kell, hogy a beteg számára milyen a kockázat-haszon viszony. Ha egy panaszokat alig okozó epekövességről van szó, ott tényleg a várakozó álláspont felé billen a mérleg nyelve. Viszont daganat esetében nagyobb a veszíteni való, ennek megfelelően "bevállalósabb" mind a sebész, mind az altatóorvos. Sokat számít az is, hogy mit takar pontosan a szívbetegség. Magam külföldön dolgozom, így a magyar rendszerre (már) nincsen rálátásom. Itt, ha a műtéttől sok nyereség várható minőségi életévekben, akkor nagyon beteg betegeket is megoperálunk - természetesen ha a beteg maga így dönt.
2018. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Szívnagyobbodása és szívritmuszavara van..
2018. febr. 22. 21:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az egyesnek. Remélhetőleg kellően kivizsgálják édesanyádat a műtéthez, és nem lesz semmi komplikáció.

A melldaganatok jó esetben műtét + kemó + sugárkezeléssel, (esetleg ha hormonérzékeny a daganat) + tablettákkal nagyon jó kezelhetők. Gyógyulást kívánok édesanyádnak!

2018. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jól estek a szavaid :)
2018. febr. 22. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem fogják műteni, mert valószínűleg abba halna bele, nem a mellrákba, amivel lehet éldegélni még pár évig.


Sjnálom :(

2018. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, egészségügyben dolgozol vagy saját tapasztalat? Eléggé rámijesztettél :/
2018. febr. 23. 10:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból, amennyit leírtál, egyetlen szakember sem fogja kimondani, hogy márpedig nem lesz műtét. Sok kérdést kell ehhez megválaszolni, többek között:

- Onkológiailag milyen a daganat kiterjedése és szövettana? (Mi várható a műtéttől a daganatos betegség szempontjából?)

- Mit takar pontosan a szívritmuszavar? (Nagyon nem mindegy, hogy csak egy pitvarfibrillációról van szó, vagy pl. kamrai tachykardiákról, amiért esetleg egy implantálható defibrillátort is beültettek)

- Mi az oka a szívnagyobbodásnak? (Van-e szűkület a koszorúsereken, ha igen, milyen mértékű; kapott-e stenteket, ha igen milyet-mikor-milyen eredménnyel?)

- Részletes szívultrahangos lelet?

- Ha cukorbeteg, milyen a HbA1c? Van-e cukorbetegséggel kapcsolatos szövődménye?

- Vesefunkció, májfunkció?

- ....


Ha mindez megvan, akkor lehet mérlegelni, és a döntésbe bevonni a beteget, hiszen róla van szó. Láthatod, hogy ez nem olyan dolog, amit egy igennel vagy nemmel le lehet zárni a GYIK-en.

2018. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úristen... Tudtam hogy megkapom a kioktató választ is a végére :D Ahogy láthatod

egy szóval sem írtam vagy kértem, hogy valaki mondja ki az áment erre az egész helyzetre, szimplán a lehetőségekre és véleményekre voltam kíváncsi, nem kértem sem diagnózist sem távgyógyitást. Ilyenkor ami az emberben lejátszódik az az, hogy elveszítheti azt az embert az életéből, akit a világon a legjobban szeret és félt, és aki már így is rengeteget szenvedett. Eltelik még pár hét mire megtudjuk hogy tovább és addig marad a bizonytalanság és akaratlanul is az ember kutakodna, tájékozódna. Ha te írtad az első választ is, láthatod megköszöntem, nem faggatóztam tovább.

2018. febr. 23. 11:13
 9/13 A kérdező kommentje:
És elnézést a kifakadásomért, érzem én a segítő szándékot, csak túlérzékeny vagyok jelenleg.
2018. febr. 23. 11:15
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, eszem ágában nincsen kioktatni! Szerettem volna megvilágítani, hogy mennyire abszurd az a válasz, ami megijesztett téged.
2018. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!