Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert faj jobb oldalt nyelesko...

Miert faj jobb oldalt nyeleskor a torkom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok beteg, mar regen voltam amugyis. Sok vitamintneszem es sokat mozgok szoval probalok mindent megtenni higy elkeruljon. Tegnap mikor felebredtem ereztem hogy jobb oldalon nyeleskor faj. Megijedtem mert sosem tapasztaltam ilyet. Ez nem olyan mint amikor torokgyulladasom van, ez lejjebb faj. Kivulrol hiaba tapogatom nem erzek megnagyobbodast, ha belenezek nem latok semmit. Ha a nyirokcsomo dagadt be azt hogy tudom megallapitani? Esetleg arra gondoltam hogy nem serthettem meg valamivel? Vasarnap cornflakkel boritott csirket ettem esetleg azzal talan? Elegge ijeszto es most nincs lehetosegem dokihoz menni. Tegnap napkozben enyhult de ma felkeles ota megint erzem.
2018. febr. 27. 09:32
 1/4 anonim válasza:
Nekem ilyesmi -féle panaszom volt múlt héten pár napig fújtam tantum verdével és jobb is lett
2018. febr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármi is legyen, ne a legrosszabbra gondolj elsőre!!!

Én ahogy magamon észrevettem, már éreztem torokfájásszerű fájdalmat nem torokfájástól, és igen, sérüléstől... Vagyis erre vezettem vissza. Nem egyszer volt már nálam, és nem is hosszú ideig voltak ezek.

Nálam egyébként azt hiszem nem ilyen karcolás jellegű sérülések, hanem FORRÁZÁS volt az ok... :)

Egyrészt szeretem a forró teát, másrészt mohó is vagyok kissé. Ha pl kaját főzök és közben kóstolok... rájövök, hogy hű de forró, de kiköpni mégse, a számban meg már nem bírom, akkor jön a nyelés, és a további jajj.... :D Ugyanez, ha hirtelen kortyolok a teába. :D

Ezek után érzek néha ilyen fájdalmakat, na nem rögtön, inkább másnap tűnik fel, és hamar el is múlik...


Ha neked nem múlik, menj orvoshoz!


(Ja amúgy nekem nincsenek már meg a manduláim, nem tudom ez számít-e, hogy ott mi van...)

2018. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meghűltél. Szerencsés vagy, hogy ilyesmit még nem tapasztaltál. Nem valószínű, hogy megsértetted valamivel, bár ezt megnézheted magadnak is egy zseblámpával a tükörben. Ha piros a torkod, akkor meghűlés.

Nekem így szokott kezdődni, egy-két napig fáj a torkom egyik oldala, aztán kezdődik a tüsszögés-orrfolyás, és végül a köhögés. Ez változóan 3 nap alatt lezajlik, de volt már olyan, hogy három hétig tartott. :(

2018. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Masodik- most hogy mondod aznap huslevest is foztem es baromira megegettem a nyelvemet (is) tegnap meg mindig fajt haha. Akkor lehet emiatt? De hogy lehet hogy csak az egyik oldalt forraztam le? Mindenesetre koszi :)


3. Hat remelem nem megfazas mert tenyleg nagyon odafigyelek hogy elkeruljon :)

2018. febr. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!