Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesanyámnak ma volt mammográf...

Édesanyámnak ma volt mammográfiai vizsgálata, csináltak biopsiát, de rögtön az Orvos megmondta nekem, hogy rosszindulatú emlő daganatról van szó. Ő 82 éves és, hogy ha műtétről lesz szó abba nem egyezik bele . Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szomorú, sajnálom :(

Ilyen korban már nem adnak kemoterápiát, a sugarat nem tudom. Lehet a műtét adhatna neki plusz éveket, de ő tudja. Fontos az is, milyen a szervezete, a szíve, bírná-e az altatást. Egyébként ami pozitív ebben a helyzetben, idős korban a daganatos sejtek lassabban osztódnak, lehet sok évet elél a daganattal. Ilyenre már volt példa.

2018. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Mármint miről? Hogy 82 évesen nem egyezik bele a műtétbe? Szíve-joga. Bár azért attól is függ a dolog, hogy milyen általános állapotú és mennyire kiterjedt a daganat.

Ha van egy picike, időben felfedezett , műthető tumor, akkor lehet, hogy 82 éves fejjel is azt mondanám, hogy műtsenek meg. De ha kiterjedt, és tutira nem lesz kuratív a műtét, akkor nem biztos, hogy ilyen idősen bevállalnám.

Szerintem van az a ketegória, mikor hagyni kellene tisztességesen meghalni a betegeket. Nap mint nap látok olyat, hogy valakinek már ránézésre inoperábilis petefészek tumora van (8 liter hasi folyadék, óriási, egyértelműen rosszindulatú tumor a hasban), de azért erőltetjük a műtétet a 70-80 éves betegnél, hogy legyen szövettan...

Aztán ugyan mire megy vele szegény? Azon kívül, hogy lesz egy jókora vágás a köldökétől a szeméremcsontjáig, nem sokat... ugyanúgy bele fog halni szegény.

2018. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van.


82 évesen én is inkább leélném a maradék kis életemet sugár-kemó-műtét nélkül békében.

2018. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Az időskori emlődaganatokra jellemző, hogy hormonérzékenyek (ennek megállapítására történt a biopszia), akkor tablettás kezeléssel a daganat növekedése megállítható, sőt, kisebbíthető.

Ha nem történik kezelés, áttörheti a bőrt és nem gyógyuló fekély keletkezhet, amit kötözni kell, nehéz tisztálkodni stb.

Nagyon jó, hogy elvittétek vizsgálatra.

Az alkalmazandó kezelésről onkoteam dönt, mammográfus, patológus, sebész, onkológus ül ott és személyre szabott döntés születik a páciens öszes paraméterének ismeretében.

A tabletta nagyon jó megoldás lehet, szép évei lehetnek még.

2018. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én nagymamámmal is ez volt. Neki se terjedt a daganat, csak nőtt, kb dió(kisebb alma)méretűre. Megműtötték, kapott sugarat, hormontabikat szed. Jól van, nincs áttéte hála Istennek. 73 éves
2018. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megvan az eredmény és az Orvos azt mondta ,hogy műteni kellene ,mert egy idő után áttörhet és kifekélyesedik ,de ezt tudván Édesanyám nem megy bele a műtétbe azt mondta abba halna bele .Ezt a döntését ,természetesen tiszteletben tartjuk.A házi Orvos elküldött a leletekkel Regisztrációra és azt mondta talán kap valami tablettát ami késlelteti a sejtek szaporodását . Ha Valaki tud ilyen betegről szívesen olvasnék róla .Köszönettel Királyné Éva!
2018. márc. 14. 08:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság?
2019. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!