Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Néha - néha nem tudok nyelni,...

Néha - néha nem tudok nyelni, nem i dúl be a nyelési reflex, lehet szó folyadékról vagy szilardabbról miért?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt megakadt a nyelőcső felső szakaszában a száraz étel, mivel tudtam levegőt venni, így folyadékkal megoldottam. Időnként előjött, de nem foglalkoztam vele és éveken át elő sem jött...

KB 5 éve újra újra előfordult, a kevés idő és gondolom nyugtalanság miatt. Sűrűbben kezdett előfordulni, én is kezdtem vele foglalkozni, kissé ragorcsoltem a dologra...

Ez az időszak kemény volt, nem mertem enni stb. Aztán később bebizonyosodott, hogy a felső szakaszon van valami probléma, lélegezni tudok, de néha nagyon megijedek..

Általában nem hagyom magam és folyamatos folyadekbevitel segítségével nyugodtabban étkezek, ha kell az segít is...

Csak étkezés során fordult elő ez lehet higabb, darabos vagy szárazabb étel... Napszaktol, érzelmi állapottól függetlenül időnként eljön, aztán hetekig vagy hónapokig semmi, aztán megint...

Sokat olvasgattam ezzel a témával kapcsolatban, de nem tudom egyértelműen behatarolni, hogy mi lehet a bajom...

Konkrét tünet a következő : a nyelv határatolja az ételt, de vagy hamarabb vagy nem történik meg abban a pillanatban a nyelés...

Ha iszok rá egyet megtortenik...

Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, amikor az ember befogadására az orrát és nyelni próbál, de néha akarsz, de nem tudsz....

Tehát reflexszeruen néha nem indul be ez a folyamat, akaratlagosan direkt sem...

Agyilag rendben vagyok, már nem görcsölök rá és nincs az eszemben. Dohanyoztam, de már leszokoban vagyok 5 hónapja, nem fogyasztó alkoholt(kivéve ünnep).

Volt korábban egy epe műtétem és időnként van reflex, savasag is, de nincs vele összefüggésben, mert nem állandó a savasag, ha figyelek az etkezesemre, akkor az tünetmentes, gyógyszer sem kell.

Olvastam egyfajta receptorokrol, melyek felelősnek az agyi és egyéb utasitassalkapcsolatos, időnként nem ad utasítás és a mozgás elmaradt vagy késleltetett....

Valami ötlet esetleg????

Tudom orvoshoz kellene menni, de nem vagyok hajlandó tükrözésen részt venni esetleg altatasban...



2018. febr. 28. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel neurológiai oka is lehet, én elmennék dokihoz. Ha elmész sem kell mindenféle vizsgálatot megengedni. Megmondhatod, hogy minden vizsgálat mehet, tükrözés nem. Én is vissza szoktam utasítani szerintem felesleges vizsgálatokat. A te tested, te döntesz. Az is lehet olyan betegségek kerülnek képbe, hogy meggondolod magad a tükrözéssel kapcsolatban is.
2018. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Én fül-orr gégeszhez mentem, aki elküldött kontrasztanyagos vizsgálatra. Meg kellett inni egy pohár kintrasztanyagot, aztán keszítettek egy röntgen felvételt a nyelőcsőről.kb. 2 hétug alig ettem, aztán a vizsgálta utan jobban lettem. Szerintem ez pszichés probléma, de ki kellene vizsgálni.
2018. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Uther96 válasza:
Szerintem pszichés
2018. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régi kérdés látom, de azóta tudsz nyelni?
2019. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!