Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres a bugyim? Mit tegyek?...

Véres a bugyim? Mit tegyek? Mi ez?

Figyelt kérdés
Most mentem wc-re és látam hogy piros folt van benne amikor kitoroltem akkr is olyan lett nagyon félek betegség? 11 éves vagyok

2018. márc. 6. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megjött az első menstruációd. Ez teljesen normális. Szólj anyukádnak.
2018. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez menstruációnak hívják :) szólj anyukádnak! Teljesen normális dolog, 28-32 naponta jelentkezik felnőtt nőknél és átlagosan 3-4 napig tart. Ha nem jön meg, az többek között például a terhesség jele is lehet, szóval a menstruáció végül is azért van, hogy anya lehess egyszer majd.
2018. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez most halál komoly hogy még ezzel sem vagy tisztában? De dugni sz*pni bezzeg tudtok már ennyi idősen is...
2018. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen,de azt tegyuk hozza hogy ennyi idosen ha nem jon meg az nem azert van mert terhes vagy! Az elso honapokban meg rendszertelen lehet,ami normalis. Legyen nalad mindig betet es egy tiszta bugyi ha megjonne es erdemes fajdalomcsillapitot is venni,ha fajna a hasad. Beszelj anyukaddal es kerdezz meg tole mindent ami erdekel!
2018. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Előző, azt azért erősen remélem, hogy fel se merül benne egyhamar, hogy terhes, bár egyes ifjoncoknak arról sincs fogalmuk, miből lesz gyerek, OK, nem szóltam.


Valószínűleg menses, 11 évesen ez teljesen reális, nekem is akkor jött meg. S bár anyám sosem beszélt ilyenekről, azért ennyit már tudtam. Ma a telefonnyomkodás közepette nem informálódik az ember az élet dolgairól ovis és kisiskolás korban?

2018. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kérdezőt. Nekem sem mondott anya semmit erről, csak egészségtanon tanultuk, de nekem addigra már megjött (4.-es voltam). Én azt tudtam, hogy mi az, csak azt nem, hogy miért van, mit csináljak és meddig tart.


Egy ilyen témájú könyv tényleg segítene amúgy. Azt a terhes dolgot nyilván félreérthetően írtam, mint ahogy valaki utánam kijavított.


#2

2018. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszii mindenkinek szoltam anyukámnak is ö meg adott betétet és ugy ahogy ti elmagyarázta nekem :) :)
2018. márc. 6. 21:37
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nyugodj meg semmi baj, ez természetes. Ez a menstruáció. Amikor a méh minden hónapban felkészül a petesejt befogadására. Amikor is megtermékenyül a hímivarsejt a petesejttel, ha nincs megtermékenyülés, akkor az vérzés formájában leválik, ez a menstruáció.
2020. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!