Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tardív diszkinéziám lenne?...

Tardív diszkinéziám lenne? Lehetséges ez? 18/F

Figyelt kérdés

Utána olvastam a furcsa szokásaimnak és ezt találtam:


"Betegség tünetei:

Tardív diszkinézia: Akaratlan ismétlődő, céltalan mozgásformák: nyelvöltögetés, grimaszolás, kézlendítés, szájcsücsörítés, szemhéj gyors becsukása, hunyorgás.

Tardív disztónia: tartós, akaratlan, kóros testtartás

Tardív akathizia: belső feszültség, nyugtalanság vagy kényszer a végtagok mozgatására. Szélsőséges esetben nem tud nyugodtan megülni a beteg."


Az összes illik rám. Nem tudom megállni hogy ne mocorogjak, ne tudjam mozgatni az egyik testrészem, az izmaim befeszítem majd ellazítom. Leginkább a fürdőszobában kapkodom a fejemet és a plafont illetve a sarkokat nézem. Mindig grimaszolok akaratlanul csak mert jól esik, tikkeltetem a szemem, csücsörítek befeszítgetem az ujjaimat, folyton piszkálon az arcom/hajam. Néha ilyen rángási kényszereim vannak és nagyon rossz a közérzetem.


18 éves fiú vagyok és azt hozzátenném, hogy szörnyű gyerekkorom volt. Terrorizálva voltunk, jóformán levegőt sem vehettünk mert anyám élettársának nem tetszett. Szerinten ez közrejátszhatott.

Barátaim nincsenek, soha nem is voltak, szociális életem az nulla. Bár mondjuk ezzel így elvagyok. Nehezen is oldódok.


Van bármi alapja a feltevésemnek?



2018. márc. 6. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Hagyjuk már. Ideje lenne nem bebeszélni a betegségeket magadnak és változtatni az életeden. Hidd el, senki más nem fog tudni segíteni neked, csak saját magad.

20/f

2018. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Esetleg kaphatnék olyan választ is ami nem arról szól, hogy én biztosan bekamuzom magamnak?

Ez már évek óta így van, nem csak bemesélem magamnak. Abból nekem mi hasznom lenne, hogy még ezzel is nehezíteném az életemet?

Ami egyébként már helyrejött, viszont ezek a dolgok megmaradtak.

2018. márc. 6. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Az interneten leírt tünetek alapján tökéletesen biztos voltam benne 18 évesen hogy hererákos vagyok. Aztán elmentem a dokihoz, akinek azért van papírja és azért van felszerelt rendelője, hogy meg tudja állapítani a betegségedet.

Le lehet pontozni, azt a legkönnyebb, de az internet alapján tájékozódni arról, hogy neked éppen milyen betegséged van, háát, több mint felesleges. Hidd el, egy gyomorfájásra leírnak neked mindenféle rosszat. Ami azért rossz, mert az ember ráadásul be is beszéli magának.

Egy betegség tünetei nem egyformák. Van akinél így jelentkezik, van, akinél úgy. Ami az egyik embertársunknál teljesen természetes dolog, az lehet a másiknál egy súlyos betegség előjele.

Csak a saját tapasztalatomat írtam le, de ha gondolod, pontozd le ezt is nyugodtan és "élj tovább". Keresd még a neten hogy milyen betegségeid vannak, orvoshoz nehogy elmenj, mert hazudik. Sok sikert az önromboláshoz.

2018. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Használja bárki más ezt az oldalt rajtad kívűl!?


A betegségről szeretnék még többet tudni, nem éppen arról, hogy "tönkreteszed magad mert bemeséled ezt is."


A felső kérdés költői volt, nem tartok igényt a válaszodra. De azért köszi az effortot.

2018. márc. 7. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem pont ide tartozik, de nem feltétlenül hülyeség az internetes öndiagnózis. Mindenképp menj el dokihoz, én is azt tettem, de nekem pl betalált.

Nekem bipoláris zavarom van, és neten olvastam mik a tünetek, tökre illett rám, és mondták csomóan hogy á, hülyeség csak bebeszélem, stb.

Aztán elmentem pszichiáterhez, és most már papírom is van róla.

Ne értsetek félre, sok hülyeség kering a neten de vannak esetek mikor egyszerűen megvilágosodsz. Nekem is mondtak mindenfélét, én is gondolkodtam miért siklott ki az életem, aztán mire rájöttem, és egy csapásra megértettem mi a baj.

Egyébként nálam is van hogy ha ideges vagyok, valamit csinálnom kell hogy lenyugodjak. Tollal szórakozok, szinte az összesnek elgörbítettem vagy kitörtem a csatját, asztal széléről leszedem az élvédőt, boltban is sokszor zongorázom az ujjaimmal ha várni kell, iskolában összevissza firkáltam anno a könyveimet, padot, stb.

Meg nekem van ilyen késztetésem is néha hogy menni kell. Képes voltam suliban is kimenni óra közepén, járkálni folyosókon, elvonulni, vagy mostanában kocsival menni ide-oda, néha céltalanul.

2018. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!