Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan daganatos betegségben...

Olyan daganatos betegségben szenvedő sorstárs segítségét, felvilágosítását kérném, aki Sutent 50mg gyógyszert szed. Milyen eredményt lehet várni, milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
2016őszén vették ki a második vesémet(az elsőt 1999-ben) és most a nyirokcsomónál több 15mm-es csomót ami megfelelhet áttétnek,valamint a veseágyban egy 35mm-es recidivát,kiújulást igazolt a CT. Két hete kezdtem el szedni a Sutent gyógyszert,milyen eredményt várhatok tőle?
2018. márc. 10. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Tenyéren keletkező, hámló kiütésekről tudok. Remélem, tudod majd szedni, jó szer.
2018. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Nem tudom mennyire aktuális még a dolog, mert már 2 dobozon biztosan túl vagy, valószínű már a harmadiknál jársz, úgyhogy már tapasztalhattad a mellékhatásokat.

Azért leírom amik nálam előjöttek. A 11.doboznál járok, ami mellékhatás előjött, a zöme végig megvolt. Az első pár doboznál influenza jellegű tünetek ami gyengeségben és végtag fájdalomban jelentkezett, azóta ez nincs. Néha sárga vagyok, 3-4. hétre hasmenés, enyhe kéz-láb szindróma a lábon (érzékeny, fájdalmas bőrfelület a lábujj hajlatban kb egy hétig, aztán a bőr iszonyatosan megkeményedik), szájnyálkahártya sem szereti, a legenyhébb fogkrém is mar a 3. hétre, ínyem is érzékenyebb, só íz érzés elvesztése (2-4. héten, de szünetben nagyjából visszajön), ízek tompulása (szünetben ez visszajön), gyakori fáradtság, a nagy meleget is nehezebben bírom, ilyenkor általános gyengeség, kicsit őszültem is tőle. De legalább nem kopaszodok, nem hányok. Ezeket az apróságokat leszámítva a normális életvitel folytatható a gyógyszer szedése mellett is.

2018. jún. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!