Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekövem van, egy hete...

Vesekövem van, egy hete görcsökkel kezeltek, most a szeméremcsontnál furcsa bökdösés szerű fájdalmakat érzek, mi a teendő most, mi történik épp?

Figyelt kérdés

Akinek volt veseköve, tudna nekem segíteni?


Szóval nagyon durva görcsök jöttek rám egy hete, Nospára elmúlt, az orvos a kórházban csak enyhe vezetéktágulat diagnózist mondott ultrahanggal, a vesében nem látta a követ.

Onnan tudom, hogy kő, hogy nagyjából egy éve azt mondta egy másik orvos ultrahangon szintén, hogy van egy 1mm vesekő, de ne foglalkozzak vele, majd kiürül.

Most egy hete bent kellett maradnom 2 liter infúzióra, amitől sokat pisiltem, de nem jött kő akkor szintén.


Most este újra volt egy pici görcs, de ami most megijeszt, hogy a puncimnál a szeméremcsontnál baloldalon (baloldali vesekőérintettség van) olyan kellemetlen érzésem van, mintha enyhén szúrna valami néha, vagy feszitene lent, viszont nem jött ki eddig semmi, csak sima pisi.

Tudok pisilni egyébként, de most nagyon parázok, hogy mi van?


Ilyenkor hol lehet a kő?

Lehet egyáltalán a húgyvezetékben vagy vesevezetékben is zúzni a követ? Szükség van olyankor arra a félelmetes katéterre, amiről az hírlik, hogy szétbszsza a vizelést?


Kérlek, akinek volt ilyen irányú tapasztalása, írjon, sürgős!



2018. márc. 27. 04:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet belül a húgycsöved megsérült. A kő nincs már ott hisz szabadon áramlik a pisi. Majd meggyógyul magától.
2018. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem láttam elmenni. De most is fáj a szeméremcsontnál, és mintha vizelési ingerem is lenne, de tudok pisilni.
2018. márc. 27. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak 4 mm-nél nagyobb követ lehet törni.
2018. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!