Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhalt belflorakat hogyan...

Elhalt belflorakat hogyan lehet visszanyerni? Milyen eteleket egyek es miket keruljek el? Mit szedjek? Vitaminok segitenek valamit? Nagyon ketsegbe vagyok esve mert ez daganathoz es szivbetegseghez is vezethet😭😭😭😭

Figyelt kérdés

#egészség #belflorak
2018. márc. 30. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Enterol?

Mondjuk nem ártana tudni,hogyan állt elő ez az állapot,akkor lehet több jó tanácsot adhatnánk.

De pl. antibiotikum kezeléskor nekünk bevált

2018. márc. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te most legalább egy hétig ne olvasgass többet betegségekről, tünetekről... :P


A kérdésekre: probiotikummal lehet helyreállítani a bélflóra egyensúlyát; egyesek szerint olyan termék jó, amelyben van prebiotikum is, mert az a "táptalaj". De nekem azt mondta a patikus, hogy ha elég rostot eszem, akkor úgy is jó.

A másik "szabály", hogy sok egyedszámnak kell lennie, tehát az ilyen egymilliárdosak nem hatékonyak.

A harmadik szerint az a jó, ha többféle jótékony baci van együtt egy termékben (5-6 féle), de ezt is vitatják, mint kb. mindent.


Bár nem étel, de az antibiotikumok nagyon haza tudják vágni a bélflórát, szóval ha elkerülhetetlen, hogy szedj, akkor vegyél mellé valamilyen probiotikumot is. (Egy elég lelkiismeretesnek tűnő doki bácsi szerint a legismertebb, azaz a Normaflore pont nem ér semmit. De nem tudom, nekem kétszer is megállította a hasmenést.)


Kaják: sok zöldség, gyümölcs. A kefir kifejezetten jó.

A lehető legkevesebb mesterséges kaja, mert azok tele vannak tartósítószerekkel, színezőkkel, ízfokozókkal stb.

2018. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Élőflórás natur joghurtot, vagy kefirt egyél naponta 1-2 dobozzal.
2018. márc. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat,sajnos az unnepek miatt nm tudunk meg beszerezni joghurtot es kefireket de sajt van itthol,az mennyire segit?
2018. márc. 30. 10:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy a sajt az semmit nm segit de legalabb nm is art?
2018. márc. 30. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

A sajt tudomásom szerint semleges.

Viszont holnap nyitva lesznek a boltok és a gyógyszertárak is. ;)

2018. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ezt honnan szedted, hogy elhalt a bélflórád? Megy a hasad? Az biztos, hogy egy napon belül nem vezet semmihez. Egyébként nem csak daganattal meg szívbetegséggel, de még egy tucat más problémával is összefüggésbe hozható a bélflóra egészsége, de mind évek, évtizedek kérdése, hogy kialakuljon.

Szépen slattyogj el a gyógyszertárba szombaton és vegyél mondjuk Béres Probio-t. Ez jól szerepelt egy probiotikum teszten, meglehetősen sok baktérium kelt belőle életre, s ez a kulcsa a dolognak. Meg az, hogy szedd hónapokon keresztül.

2018. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Anyukam elmondta a panaszaimat egy foorvos nonek es o mondta hogy ez a bajom
2018. márc. 31. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!