Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HPV elkapható közös wc- és...

HPV elkapható közös wc- és fürdőszobahasználattól?

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy a testvérem, akivel egy fedél alatt élek, HPV-vel fertőzött volt nagyon sokáig, de állítása szerint már nem mutatható ki a szervezetében...most a párja küszködik vele, ugyanis ő elkapta tőle.

Mivel nekem nem szólt soha, hogy ilyen beegsége volt/van, eléggé aggódok magamért, mégiscsak közös wc-t és fürdőkádat használunk. Tüneteket magamon semmit sem tapasztalok, de van rá esély ettől függetlenül, hogy elkaptam tőle, csak tünetmentes vagyok?



2018. ápr. 6. 10:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy talán lényeges információról megfeledkeztem: nő vagyok.
2018. ápr. 6. 11:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A HPV-nek rengeteg fajtaja van, valamelyik szemolcsoket okoz, valamelyiknek semmi tunete nincs csak a mehszajon okoz elvaltozast stb. Nekem is van, tavaly derult ki az altalanos rakszuresen hogy vmi nem ok, akkor neztek konretan erre. De az enyem tuneteket nem okoz. Viszont sajnos allitolag nagyon konnyu elkapni bizonyos fajtait manapsag, ezert is lehetnek olyan esetek is ahol pl szuz az illeto megis ott a virus a szervezeteben.
2018. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Uh, hát ez nem semmi...annyit tudok, hogy a párjának valamiféle szemölcsöket vagy kiütéseket kell ecsetelgetnie, úgyhogy akkor feltételezem hogy akkor a testvéremnek is a "szemölcsös típus" volt
2018. ápr. 6. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!