Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős, lüktető érzés a torokban...

Erős, lüktető érzés a torokban, végtagfájdalom, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom tapasztalt e már valaki hasonló tüneteket, de nagyon kétségbe vagyok esve.

A végtagjaim már több mint egy hete fájnak(zsibbad, bizsereg, görcsöl, lüktet, néha egy-egy rész melegebb is), ezen kívül csütörtökön jelentkezett erősebb szívdobogás szerű érzés, néhány nagy lüktetéssel a nyakamban(ez utóbbi csak pár percig tartott), az egész jelenség is néhány órán keresztül. Péntek délutánra újból előjöttek a tünetek ezúttal sokkal erősebb szívdobogás és erős lüktetés a torkomban folyamatosan. Mivel nem szűntek meg elmentem az ügyeletre, amíg vártam, éreztem hogy hol kiment a vér a bal karomból, hol visszajött, ekkor lüktetett is. Mire az orvoshoz kerültem, szinte éreztem, hogy remeg a kezem és falfehér voltam. Az orvos meghallgatta a mellkasom és azt mondta, hogy ritmusos a szívműködésem a pulzusom pedig 73/perc. Mértek vérnyomást is az 115/61 volt, és testhőmérsékletet, ami 36.2 °C. Ezután hazamentem és kb 3 óra hosszat tünetmentesen voltam, de este újra érzem nagyon erősen a nyakamban a lüktetést, néha "mélyebben", a torkomban is, ez inkább remegés és nem lüktetés. A végtagjaimban szintén érzek időnként éles és/vagy lüktető fájdalmat, de szerencsére ez csak néhány percig tart. Semmilyen gyógyszert nem szedek, semmi komoly betegségem nincs, fél éve néztek teljes vérképet, azzal minden teljesen rendben volt, a testtömeg indexem 20.96, szóval teljesen normális. Pszichés sem lehet, mivel tényleg semmi olyan nincs, ami miatt erre lehetne gondolni. Tényleg félek, hogy mi lehet, és nem tudom mit csináljak, főleg így éjszakára, este kb háromnegyed hétkor kerültem sorra az ügyeleten, ha visszamennék szerintem nem mondanának semmit.


20/L


2018. ápr. 14. 00:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet,idegességtől van,a stressz szokott ilyen tüneteket okozni.Ahogy látom kicsit alacsony a vérnyomásod.A torkod nézték?Nincs mandula vagy garat gyulladásod?Meg kéne nézetni a fül-orr-gégészeten.A lüktetés a torokban nálam is előfordult néha,mikor ideges vagyok vagy izgulok.De torok vagy gégegyulladásnál is éreztem már.Nagyon érzékeny a torkom,ha kicsit hidegebbet iszok,másnapra úgy begyullad,hogy alig tudok nyelni.Mutass egy képet a torkodról,nekem mindig vörös,gyulladtnak látszik.Majd én is mutatok képet.
2018. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!