Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi esély van rá, hogy HIV...

Mennyi esély van rá, hogy HIV fertőzött lettem? Illetve ezt az esetet tudom jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

Egyetemi - kórházi gyakorlathoz lues serologia vérvételen vettem részt. A vérem az ÁNTSZ épületben vették le, az AIDS szűrésen. Azon még túltettem magam könnyen, hogy a portás egy büdös bunkó volt, de azon, hogy a véremet levevő hölgy egész nap ugyanabban a gumikesztyűben volt csere nélkül már kevésbé. A bőrfertőtlenítés után még megtapogatta a bőröm az ujjával, nem steril gumikesztyűvel. Mivel rajtam kívül elég kétes alakok voltak ott a váróban, kicsit aggódom. Tudom hogysmint lehet elkapni egy HIV fertőzést, de mivel a kedves vértvevő hölgy azzal a tollal írt, amivel a fertőzött-gyanús egyének is, ezért nem tudni hogy némelyik kétes alak mosott-e kezet és nem-e volt véres vagy kitudjamilyen a keze.

Nem tudom egyáltalán kell-e aggódnom, illetve ilyen hogy történhet meg? Ezt hol tudnam jelenteni?



2018. ápr. 14. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Bejelentést tehetsz az illetékes intézet igazgatójánál. Ki fogják vizsgálni a panaszodat. Ha nem kapsz megnyugtató választ, az Emberi Erőforrások Minisztériumában, a felügyeleti szervnél (Országos Tisztifőorvos) tehetsz bejelentést.
2018. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy elkapnád.
2018. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Nagyjából 0% az esélye, hogy így HIV-et kaptál.

De ha ennyire rettegsz, szerintem többet ne nyúlj más emberekhez, mert egy smárolással nagyobb esélyed van elkapni, mint így...

2018. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez gáz. Nekem is fogták már le vérző vénámat puszta kézzel ami nem tűnt épp tisztanak. De hiv fertőzést azért így nehéz lenne összeszedni.
2018. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ezt már úgy nevezik paranoia.Amúgy kizártnak tartom, hogy nem cserélt kesztyűt. Talán egész nap mellette ültél, hogy láttad, x óràn keresztül ugyan az volt rajta?

Kesztyűben nem lehet jól érezni a vénákat,azért tapogatta nélküle.

2018. ápr. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Bocsánat, most látom,nem steril gumikeszty l ben volt. El kell keserítselek, vérvételnél még sehol sem találkoztam olyannal, hogy steril gumikesztyűben vették volna a vért.
2018. ápr. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem sokan miért írtatok nekem olyan hangnemben választ, ahogy. Nem vagyok paranoiás, nem félek az emberi érintkezéstől sem.

És valóban nem cserélt kesztyűt, folyamatosan jöttek be az emberek és mikor én kimentem a nyitott ajtón, már jött is be a következő. A következő ember utánam a barátnőm volt, és ő is mondta hogy nem látta cserélni a kesztyűt, valamint előttem sem cserélte. Abban a gumikesztyűben kezelte a számítógépet, nézte az irataimat stb - tudom, hogy nem szoktak teljesen steril kesztyűben vért venni, én igazából erre értettem hogy nem volt steril. Na mindegy, mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 15. 12:53
 8/8 A kérdező kommentje:
És egyébként kesztyűben tapogatta a vénákat, nem írtam hogy nélküle tette volna.
2018. ápr. 15. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!