Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 377 a húgysav a vérképembe....

377 a húgysav a vérképembe. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
A vizeletembe is van fehérvérsejt
2018. ápr. 17. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a hugysav semmit, viszont a vizeletben a feherje komoly dolog
2018. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A laboratóriumi eredmények változhatnak a laboratóriumban használt módszerek függvényében, de ilyen esetben a határértékek is mások. Előttem van a saját laborleletem, ahol a húgysavat 208 és 428 mikromol/liter közé teszik.Más laboratóriumban ezek az értékek mások lehetnek, ezért nem mondhatom azt, hogy határértéken belül vagy, tehát minden rendben. Kérdezd meg laboratóriumot, vagy az orvost.

A vérben lehet fehérvérsejt, de a vizeletben a fehérjetartalmat szokás mérni. Nem kevered a kettőt? Az én leletemben a határértékek (a vizeletben, nem a vérben!) 4,00 - 10,00 között vannak megadva. A lelet Budapesten a Fehérvári úton készült.

Ha a laborleletben nincsenek feltüntetve a határértékek (+ vagy -), akkor bízz az orvosodban, ő megmondja ha rossz.

2018. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hat utolso a hugysav min 400-ig mindenhol normalis, a verben nem lehet feherje hanem van ha nincs nem elsz

mint irtam a vizeletben levo feherje komoly bajra is utalhat

2018. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Reagálok az első hozzászólóra: a kérdező vizeletében nem fehérjét ír, hanem fehérvérsejtet. Tudtommal ez nem ugyanaz. A vizeletben is megengedett némi fehérjeürítés. Az én laborleleteimben ez 0,07 g/literben van megadva. Ezen kívül vizsgálják még a 24-órás vizeletürítésben található fehérjemennyiséget is, és ez a fontosabb, azaz mennyi fehérjét ürítesz vizelettel 24 óra alatt.
2018. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Esetleg gombás fertőzés miatt nem lehet a fehérvérsejt? Már egy jó ideje van enyhe fertőzésem. Küzdök vele
2018. ápr. 17. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyi fehérvérsejt van benne? Felénk 6-ig normális.
2018. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4.-s igen az FVS es a feherje nem ugyanaz, az igaz hogy nem tudjuk mennyi fvs volt a kerdezo vizeleteben de latomezonkent csak par darab normalis, feherje meg egyaltalan nem lehet a vizeletben, igen van 24 oras gyujtott vizelet es valoban az a mervado es ezt meg is kell csinalni ha az egyszeri vizeletben feherje van rossz esetben ez vese betegsegre utalhat na meg ff eseteben prosztata gyulladasra
2018. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
16 van benne
2018. ápr. 17. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es. Nem vagyok orvos (gondolom, Te sem), viszont páciens vagyok (éppen a fehérjeürítés miatt) már évek óta. Hidd el nekem, hogy más-más székhelyű laboratóriumi leleteim alapján mondom, hogy bizonyos alacsony mennyiségű fehérjeürítés a vizeletben - megengedett! Nézetem szerint tehát helytelen, amikor azt írod, hogy "fehérje pedig egyáltalán nem lehet a vizeletben". Ha nem hiszed el, kérdezz meg egy nefrológus orvost.
2018. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem vitatkozom veled, biologus doktpr vagyok es klinikai tudomanyokbol doktoraltam, regebben foglalkoztam ezzel is, parom most is vesebetegekkel dolgozik
2018. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!