Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek vetessem ki a...

Szerintetek vetessem ki a torok mandulámat?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyok voltak a manduláim szinte összeértek, fogmosas közbe már öklendeztem tőle (mivel mindig összeért) de nem törődtem vele. A sok hideg viztől fagyitól stb a belső résznél most annyira feldagadt hogy nyomja a torkom. Bocsi nem igazán tudom mit hogy hívnak. Nagyon félek a műtéttől.A tesómat már műtötték ezzel altatást nélkül és kihallatszott ahogy ordít a fájdalomtól. Nagyon nagy mandulánal adnak altatást? Írjatok tapasztalatokat hogy történik a műtét ,milyen utána, mennyi a gyógyulási idő.

16/L



2018. ápr. 19. 18:38
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Orvos mit mond, ki kell venni?

Az altatás sokkal veszélyesebb és macerásabb, mint az érzéstelenítés.

Fájni nem fájhat, viszont marhára kellemetlen és nagy önuralom kell.

Szerintem utána pár hét alatt rendbejön.

2018. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én nem éreztem semmi fájdalmat. Helyi érzéstelenítéssel vették ki mindkét oldalit, ilyen apróságok miatt nem altatnak. Az önmagában is veszélyes, tízezerből 1-2 ember elfelejt felébredni. Szóval kaptam mindkét oldalra injekciót, ami kb. bolhacsípés. Magát a nyiszálást érezni, de fájdalom nulla. Talán 15 percig tartott, saját lábon sétáltam be, majd távoztam szintén saját lábon. De én 30 elmúltam, gondolom egy gyereket nem engednek szaladgálni.


----


A műtét maga nem vészes, de utána 1-2 napig minden nyelés fájt. Első nap nagyon, alig aludtam éjjel. Két nap múlva aztán már nem kértem fájdalomcsillapítót, nagyjából vége volt a kalandnak. Még pár hétig érzékeny volt a helye, óvatosan kellett enni. És ennyi volt.

2018. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A műtét NEM fáj, a tesód szimplán hülye, és egyébként sem tud ordítani, mikor ömlik a vér a torkába... :D
2018. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vetesd ki,ha nagyok,feldagadnak,begyulladnak.Mindig gondot fognak okozni.

Én is ki akarom vetetni,az enyémek nem túl nagyok,de mindig van vmi baj a torkommal,piros,érzékeny,már naponta nézegetem a tükőrbe.Hamarosan megyek a gégészetre,remélem ki fogják venni.Nézd meg,nekem általában ilyen a torkom:

[link]

Mutass képet te is a torkodról,manduláidról.

2018. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!