Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hámlik a bőr a kezemen,...

Miért hámlik a bőr a kezemen, ujjaimon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már 1 éve fenn áll nálam ez a "betegség". Kiszárad a kezem, először az ujjaim kezdenek el hámlani, aztán az egész tenyerem. Utánna néhány helyen "bevérzik" és izzad. Ősszel voltam bőrgyógyásznál, azonban ő csak annyit nondott hogy "ne mosogassak". (Említettem neki azt is hogy nagyon izzad a tenyerem, erre pedig csak kiröhögött). Szerintetek mi lehet az oka? Elég kellemetlen, ugyanis ha nem izzad a kezem, akkor így konkrétan elkezd rohadni, és elég kellemetlen így megfogni a barátom kezét (szinte nem is szoktam). Ha van valami tippetek, hogy miért lehet ez, vagy esetleg mit tegyek ellene, örömmel várom az ötleteket:)

2018. ápr. 19. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Kézmosás csak hidegvízzel, sima szappannal(nem illatosított). Nagyon bő hideg vízzel leöblítve.

Semmi kézkrémet ne használj.

fürdés szintén minél hidegebb vízben, sima szappannal.

Mosogatás takarítás gumikesztyűben.

2018. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) megpróbálom, remélem működik.
2018. ápr. 19. 20:48
 3/7 anonim válasza:
Esetleg lehet A-vitamin hiány, nekem akkor hámlott így a kezem, de ez tényleg csak tipp, én elmennék másik bőrgyógyászhoz is.
2018. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is A vitamin hiány jutott az eszembe.
2018. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre még nem is gondoltam:)
2018. ápr. 19. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ekcéma, rá kéne jönnöd, hogy mitől jön ki. Nekem a sodium laureth sulfate tartalmú szerektől (folyékony szappan, sampon, tusfürdő). Sima babaszappant használok, a hajamra meg nivea baby sampont (de van dm-es és rossmannos sampon is, amiben nincs ez a cucc), és azóta tünetmentes vagyok, de amúgy nekem is olyan volt, mint neked. Vagy még rosszabb. Kend jó zsíros krémmel, mint pl. Nivea tégelyes, vagy van hasonló az Aldiban is.
2018. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) ezt is elég lehetségesnek tartom, ugyanis pont a múltkor használtam szappant, és rá pár napra ki is kezdett jönni.
2018. ápr. 20. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!