Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikortól beszélünk szívritmusz...

Mikortól beszélünk szívritmuszavarról/tachycardiáról? Ez pszichés?

Figyelt kérdés

Jó napot mindenkinek! Felállt nálam egy olyan helyzet mikor az elmúlt időszak történései után nehéz megítélnem,pánikbeteg vagyok-e vagy más áll a háttérben. A tüneteim időszakosan jelentkeznek, főleg ha egyedül vagyok idegen helyeken/utazok egyedül,de volt már hogy random előadáson jött rám. Nem tudom hogy is írhatnám le. Félelem/bizonytalanság érzet,mintha totál egyedül lennék,hevesebb szívverés/de akkor is csak 85-90bpm/ enyhe szédülés. Vérnyomásommal nem szokott gond lenni, legmagasabb érték amit valaha mértem 124/85 volt. Általában ez alatt van. Reggelente nézek csak fekvő nyugalmi pulzust az rendszerint 75. Estére van hogy 70 alatti volt. Mikor utána néztem,mindenhol azt írták 90-100-ig "elfogadott" a pulzus érték. Érdekes mert nálunk családban a magasabb frekvenvia így jelen van, mivel édesanyám nyugalmi puzlusa állandóan 90 körül vagy afelett mozog és azon érzi jól magát. Amíg nem foglalkoztam ezzel ennyit úgy emlékszem soha nem volt szédülésem,vagy ilyen gyakori pánik érzésem. Ez akkor pszichés volna? Egyszer ellenőriztem terhelés alatt. Tempós sétával 120, futás/meccs után 150bpm. Viszonylag hamar leszáll 100 alá. Doktornő teljes vérképre utalt, azon nem volt semmi nagy eltérésem. Kardióra a hallott értékek alapján nem küldött. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Köszi szépen a választ!


21/N



2018. ápr. 22. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Pánikbeteg vagy nem szívbeteg.
2018. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
67%
Ahogyan az elso irja, ez nem szivbetegseg.
2018. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet akár magnéziumhiánytól is a problémád. Nap közben is mérd a pulzusod. Nem fizikai aktivitás alatt. Ha meghaladja a 80-at, akkor azért nem ártana egy szív ultrahangot csináltatnod. Mindenképp menj el kardiológiára. Kérd a beutalót a háziorvosodtól.
2018. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem néha mindenkinek meghaladhatja a 80-at, mivel nem állandó érték,nem? Most ha pl. megmérem ülve napközben, 75. Néha ha suliba vagyok van 80 felett valamennyivel. Egyik ismerősöm azzal ment orvoshoz, hogy időnként 90 a pulzusa. Az orvos mosolyogva küldte haza állítólag, hogy túl sokat aggódik ezen.
2018. ápr. 22. 15:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem 90bpm felett van emelkedett pulzus, 100-tól pedig szapora? Lehet rosszul vagyok informálva,kérdezem:D
2018. ápr. 22. 15:46
 6/9 anonim válasza:
100%

Nem vagy szívbeteg.

Biológia. Nyugalmi helyzetben a te értéked normális, fizikai aktivitás során a pulzus megemelkedik akár olyan magasra is igen.

Nekem magas a pulzusom folyamatosan napközbe, általában 90-110 között szokott lenni. Ha futok akkor nekem is megugrik magasabbra, de utánna visszaáll erre az értékre.

Neked semmi bajod nincs kardiológiai szempontból, viszont neked egyetlen bajod van.

Bebeszéled magadnak, hogy te súlyos szívbeteg vagy az agyad realizálja a képet és ezért jön rád szédülés és rosszullét. Ha nem múlik akkor keress fel egy pszichológust.

2018. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Nekem is előfordult már a 90 de csak nagyobb kajálás után maximum.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, próbálok akkor nem erre figyelni és megnyugodni!

2018. ápr. 28. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nyugalmi állapotban szokott 120 körüli lenni (27 lány) most stresszesebb az életem de előtte is ilyen volt...(meghalt a babám 4 naposan szóval a sreszre úgy értem hogy tényleg stressz nem a csúnyán nézett rám a kolléga kategória) voltam szív UH n azt mondták h semmit nem lát ami okozhatná ...de ha gondolom szedhetek rá gyógyszert (hát nem gondolom) azt mondta ha leteszem a cigit csökkeni fog...pár napig nem gyújtottam rá és akkor tényleg jobb volt...még mielött kapnám az okos kommenteket terhesen nem cigiztem csak az eset után szoktam vissza
2018. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Panik beteg vagy!

Nekem 121/min szokott lenni NYUGALMI allapotban (pulzus)

Es csak 16 vagyok!

Nagyon tulreagalod!

Most nem azert mondom hogy piszkaljalak vele.. De ez csak a kepzeleted muve


A vernyomasod rendben van

Alvas kozben 70 alatt volt a pulzus az is rendben

Mivel a verkep is rendben ezert az eg vilagon semmi bajod nincs :D

Tovabbi jo egeszseget es orulj hogy semmi bajod nincs! :D

2018. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!