Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez tüdőgyulladás...

Szerintetek ez tüdőgyulladás lehet, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Április 10-e körül elkaptam egy jó erős náthát, amiből 2 hét alatt sikerült kimásznom. Mire azt hittem, minden jó, 4 napja elkezdett rázni a hideg, aznap 38.3 volt a lázam és nyelésnél eléggé fájt a torkom (csak nyálnál. Eveskor nem). Aztán ez a láz még következő este tartott, de tegnapra és mára teljesen elmúlt, néha pici hőemelkedés van 37.2-3 körül.

Száraz köhögésem volt ebben a pár napban, főleg elalvás előtt. Száraz is a levegő, így kisebb "köhögőrohamok" jöttek rám, ma reggelre már fel is köhögök áttetsző-fehéres valamit.

A nátha nálam mindig úgy végződik, hogy pattog a fülem,azonban most ez nem történt meg, azonban most, a napokban pattog.

Picit feszítő érzés van a mellkasomban, de ha nem figyelek rá és mást csinálok, észre sem veszem, szóval lehet csak a sok erőltetés (köhögés) miatt fáj, vagy csak hipochonderkedek...

Az orrom reggelente mindig bedugul...


Szerintetek ez lehet tüdőgyulladás? Kb 4 éve volt már nekem, de az nem ilyen érzés volt. Éreztem, ahogy zúg és sípol a tüdőm levegővételkor, fájt a hátam, nem volt étvágyam (most van) és csak lézengtem, nincs kedvem élni közérzetem volt.

Most ilyen nincs, teljesen normális a közérzetem egész nap.


Nem tudom, várjak-e még néhány napot, mert neten azt olvastam, lehet hörghurut is, és az elmúlik pár nap alatt magától.

Azért írtam ki ide ahelyett, hogy elmennék orvoshoz, mielőtt valaki belém köt, ugyanis külföldön tanulok még egy hónapig, és nagyon drága már a konzultáció is, hát még ha tovább küldenek röntgenre, szakorvoshoz, meg gyógyszer kell... Ezért ha lehetséges, hogy meggyógyulok magamtól, akkor nem "dobnék ki" 20 ezer forintokat.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 28. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Hali, ahogy írod, hogy sípol a tüdőd, és felköhögsz váladékot az lehet próbléma.


Nekem minden évben van ilyen, nehezen veszel levegőt stb.. Ilyenkor ezt muszáj kikohogni mert különben a tüdőben marad.

Soha ne nyeld le, köpd ki kohogd fel. Ha nehéz vannak rá köptetők amik meglazítják a váladékot és könnyebb köhögni.

Ha csinálod napok alatt jobban leszel.

Ha nem segít, orvos. De szerintem nem lesz gond. ;)


Próbálj nyugalomban maradni, pihenni.

Írj ha jobban vagy. :)

Jobbulást.


16/F

2018. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!