Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért lehetetlen diagnosztizál...

Miért lehetetlen diagnosztizálni egy betegséget, ami fizikai fájdalmat okoz, olyan szinten hogy a beteg munkaképtelenné válik?

Figyelt kérdés

A párom (29 Nő) 3 hónapja szenved gerincfájdalmaktól, és több mint 10 orvos (már nem számoljuk) értetlenül áll a tények előtt.

Derékfájdalom pontosan a hajlatnál, és kicsit lejjebb a farokcsont irányába, majd enyhébb terhelés után felfelé végig a gerincen, 5-6 csigolyán keresztül. (Lapockáig nem ér el a fájdalom.

Az orvosok tőlünk kérdezik, mit írjanak fel, mit csináljanak vele?!?

Voltunk ortopédusnál, fizioterápián, csontkovácsnál, úszókúrán, kezelték mindenféle krémmel, gyógyszerrel, de nem múlik a fájdalom.

A fizioterápia előtt olyan súlyos volt a helyzet, hogy folyamatosan szédült, még ülve és fekve is, és többször el is ájult, a bal lábát egyszer nem tudta a jobb elé rakni, csak húzta maga után.

A terapeuta annyit tudott javítani a helyzeten, hogy most már "csak" a háta fáj, a többi tünet nem jelentkezik.

Készült röntgen, majd MRI felvétel is és egyiken sem láttak a szakemberek semmiféle rendellenességet, vagy bármit amit gyógyítani kellene. Minden felvétel tiszta.

Vérvétel is volt 2x, semmi elégtelenséget nem mutatott.

Két hónap táppénz után is csak 3 napot tudott dolgozni, közepes nehézségű (női) munkát könnyűre módosítva műszakvezető által.

Hova, kihez kellene fordulnunk, hogy legalább azt megtudjuk, hogy mi a baja?

Mi ez a betegség, hogyan lehet gyógyítani?

Sarlatánok és hülyéskedők kíméljenek, nem humor tárgya a kérdésem!



2018. ápr. 29. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Lumboischialgia?
2018. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt férjem járt hasonló cipőben. Minden orvost, természetgyógyászt, csontkovácsot körbejártunk ( akupunktúra és normál orvoslás, gyógyszerek, injekciók stb.) és semmi. Nem tudták diagnosztizálni. Egy nap, gyógytorna után azt mondta az orvosa, hogy sajnos egy lépésre áll a lábai bénulásától. Én aznap mentem terápiára, lógott nagyon az orrom, megkérdezte a terapeutám mi a baj, elmeséltem. Azt mondta, pszichikai alapon van és én vagyok neki teher, átvitt értelemben, de én bénítom...Még sok mindent mondott, a lényeg, hogy én vagyok neki a teher. 3 hónapra rá elhagytam. Iszonyatos volt, viszont kb.2 hónapra rá szinte minden kezelést kezdhetett abbahagyni. Most már 4 éve és semmi baja.

Hihetetlennek hangozhat, de talán próbáljon meg elmenni egy terapeutához. Minden bajunk lelki eredetű...

2018. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeségből írom de a legtöbb betegségnek van egy lelki oldala. Azon is el lehet gomdolkozni mi nincs rendben a hölgy életében hátha megoldódik a probléma. Pl. Nem cipel e kepletesen nehéz terhet a hátán. Egyébként ötletem sincs az mri- nek illet volna kimutatni valamit. Együttérzek vele én is 8hónapig szemvedtem mire megfejtették mi a bajom. Budapesten jártatok már a gerincgyógyászati kp-ban? Esetleg azt érdemes megpróbálni.
2018. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A röntgen mit mutatott?
2018. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Távol álljon tőlem az ijesztgetés, és ugyan nagyon kicsi az esélye, de ismertem olyat, akinél indolens limfóma okozott nagyon hasonló tüneteket. Ugyan egy tíz évvel több volt az illető, de ott sem mutatta ki az MRI, csak a CT...
2018. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első sorban köszönöm a hozzászólásokat!

-Lelki terhet szerencsére nem cipel nagyot, hétköznap súlya nyomja csak a vállát.

-Röntgen sem mutatott semmit, sem az MRI

-Ezek szerint egy sürgős CT talán feltárná, mi a baj?

Ijesztő így elsőre, de nem akarunk nem tudomást venni róla, így célzottan jobb nekilátni.

2018. ápr. 30. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp kérnél CT-re időpontot, minél hamarabb. Traumatológust magánban próbáltatok? Ha Veszprém megye nem okoz gondot, tudok referenciát adni szívesen.
2018. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiderült végül?
2019. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.

A fájdalom elmúlt, az ok nem derült ki. Hiába volt meg az elképzelhető összes vizsgálat.

Sajnos Veszprém megye nagyon messze van.

Továbbra is beárnyékolja a napjainkat a félelem, hogy bármikor viszatérhet, hiszen nem lett kezelve a dolog.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek hogy megpróbált segíteni!

Ritka manapság a segítőkész ember.

2019. jún. 10. 09:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor gyakorlatilag panaszmentes lett?

Kifejtenéd hogyan történt? Szép lassan múltak a panaszok?

Összesen meddig tartott a fájdalom?


Én úgy gondolom ha hosszabb ideje nincsen tünet akkor nyugodjatok meg. A komoly betegsegek erosodnek nem enyhulnek altalaban.

2019. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!