Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet baj a pajzsmirigyemmel?...

Lehet baj a pajzsmirigyemmel? 17/l

Figyelt kérdés
Tehát még van rajtam majdnem 30 kg súlyfelesleg már több mint tizet leadtam. Az iskolából elküldtek pajzsmirigy vizsgálatra. Miből következtetett arra hogy baj van vele? Csak a túlysúly miatt? Fogyni amúgy tudok de most kicsit belassult a fogyás. Mennyi az esély rá hogy baj van? Ha igen akkor gyógyszerrel gyorsabban lefogyok vagy könnyebben? Tényleg mindig járnom kellesz ellenőrzésre? El fog múlni ha van vele baj? Köszi a válaszokat. :)
2018. ápr. 30. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a jelentős túlsúly miatt javasolták a pajzsmirigy vizsgálatot, esetleg, ha pajzsmirigyed meg van nagyobbodva, még indokoltabbá teszi. A pm-alulkműködésnek (vszleg erre gyanakodnak) vannak egyéb kevésbé jellegzetes tünetei is mint pl. fáradékonyság, száraz bőr, ritka haj stb. De ezek szimpla vitaminhiánytól kezdve ezer más dolog tünetei is lehetnek. HA valóban ez a problémád,

- akkor a gyógyszeres kezelés mellett valószínűleg könnyebben tudsz majd fogyni

- rendszeresen kell járni kontrollra, de először be kell állítani a gyógyszert, ami nem mindig egyszerű

2018. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anyukámnak ugyan ez a baja és a gyógyszeres kezelés óta 10 kilót hízott. Most olvastam utána és mindenhol azt mondják hogy nem segít csak étvágynövelő hatása van ami nekem nem hiányzik. Kicsit ez eltántorított akkor inkább maradjon így minden.
2018. ápr. 30. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

A hormontablettának nincs étvágynövelő hatása. A folyamatos hízás és a fogyási képtelenség nem magától a tablettától szokott lenni, hanem azért, mert sok embernek nem az a megfelelő tabletta, amit Magyarországon fel szoktak írni az orvosok. Ez "szimpla" T4 hormon, amit még a szervezetnek át kell alakítania T3 hormonná; ha ez az átalakítás nem megfelelő, akkor szoktak különböző tünetek jelentkezni, nagyon sokféle lehet, köztük súlyosak is, szóval komolyan kell venni.

Viszont sajnos csak nagyon kevés olyan orvos van, aki hajlandó felírni a megfelelő gyógyszert (vagy T3-at, vagy T3/T4 kombinációt), és ezeket is külföldről kell megrendelni.

Anyukádnak is el kellene végeztetni néhány laborvizsgálatot, hogy kiderüljön, megfelelő-e neki a mostani gyógyszere.

2018. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!