Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért éghet a végbelem ennyi...

Miért éghet a végbelem ennyi ideje?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 1 éve hogy küzdök a problémával.A végbelem körül ég a bőr és piros is.Először háziorvos kezelt aranyérre.Kaptam Reparon-t, végbélkúpot, Doxiproctot meg egy Aurobin kenőcsöt is ami kezdett hatni de az se vált be igazán.A többi hasztalan volt, söt még sulyosbitották a helyzetet.Aztán elküldött Gasztroenteorologushoz aki végbéltükrözést meg vérvételt csinált.Egyik se hozott eredményt, nem talált semmi rosszat, a piros börön kivül.Nincs belül gomba szerinte. Azt mondta menjek börgyogyászhoz mert ezt Ö tudja kezelni.Több hónapon keresztül próbált kezelni, ránézett és azt mondta szerinte gomba.Kezelt Travocort krémmel,egy gomba meg baktérium elleni krémmel is, kezelt sebkenöccsel, de minden hiába.Egyik se hatott.Ideig óráig hatottak aztán elmúlt a hatásuk és kezdödött minden elölröl.Szedtem öket addig amig elöirta az orvos de semmi.Mostmár vissza se megyek hozzá, felesleges mert csak találgat.Nem csináltatott laborvizsgálatot se a börömröl, semmit csak ránézett.Az égés székelés után jelentkezik igazán, van hogy járásra erösödik de van hogy ülésre is, aztán ülök egy ideig és elmulik.De ha megint felállok és elkezdek járkálni ujbol ég.De Például vannak olyan napok amikor szinte egyáltalán nem érzem.Biztos vagyok hogy a székletemmel lehet kapcsolatba.Vagy pedig az utána valo törléssel.Nem vérzik egyáltalán.Le is szoktam utána fürdeni hogy biztos tiszta legyen a végbél környéke.Egyébként refluxos vagyok, általában reggel jön vissza a sav, reggel érzem a savanykás ízt.Ezt is tudják az orvosok, azt mondták a kettö nincs összefüggésbe.Van valakinek bármi ötlete?Kétségbe vagyok esve mert már nagyon régóta küzdök vele.Bárkinek hasonló tapasztalata és hogy hogyan gyógyult meg azt megköszönöm.
2018. máj. 31. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen problémám, és orvos sem vagyok. De nem merült fel esetleg, hogy valamilyen tisztálkodószer, wc-papír, fehérnemű okoz problémát? Ha vissza tudsz emlékezni, mi változott akkor, amikor a problémád kezdődött. Táplálkozásodban is változhatott valami.

Ha a székletedre gyanakszol, akkor még kérhetsz székletvizsgálatot is, arra a háziorvos is beutalhat.

2018. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sylvain válasza:

Nekem most is hasonló dolgot érzek. Ráadásul még viszket is.

Nekem az orvos dermatitiszt és gyenge aranyeret fedezett fel.

Azonban azt mondta, hogy elmúlik magától. Az aranyérről azt mondja, hogy túl gyenge.

2018. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!