Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a betegség?

Mi lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés

Április közepén kezdtem el először enyhe furcsaságokat tapasztalni magamon, április végén lettem először igazán rosszul.


Közérzetem, állapotom azóta is hullámzik, nem emlékszem rá hogy ilyesmit valaha tapasztaltam volna. Sokszor csak simán zavaró, máskor elviselhetetlen rosszullétet okoz.


A legfontosabb tünetek:


- Állandó sziszegő-sípoló fülzúgás. Szubjektíve én a fejemet hallom zúgni. Nem pulzáló, konstans zúgás. Gyakori "sapka-szerű" érzés a fej felszínén, gyakori enyhe nyomásérzés tarkóban fejben, homlokban. Ezek voltak a legelső tünetek is egyben.


- Diszkomfort érzés a tüdőben. Állandó, csak a mértéke változik elsősorban fizikai terhelésre. Gyakori torokköszörülés, ritkán száraz köhögés. Ki/belégzés fizikailag nem nehezített.


Mélyebb levegővétel esetén időnként olyan érzés mintha az "meddő" levegővétel lenne, mintha nem tudnám eléggé teleszívni a tüdőmet, noha fizikailag ugyanannyi levegőt szívok be. Erősebb séta közben válik igazán karakteressé ez az érzés. (Egyszer megpróbáltam pár kört kocogni, mikor azt hittem jobban vagyok, az eredmény az lett, hogy pár perc múlva azt hittem megfulladok, továbbá szerte egész tüdőmben addig nem érzett fájdalmakat hozott ez elő. A valóságban aligha van szó arról, hogy a beszívott oxigént ne hasznosítanám, inkább arról, hogy ezt én valamiért kevésbé érzem, legalábbis a tüdőmben fizikailag.)


- Gyakori, szinte állandó szájszárazság, szomjúság, akár ivás ellenére is. A vízmennyiség amit általában megiszok már így is rengeteg.


- Gyakran enyhe nyomásérzés a hasam bal felső részén, mintha valami hozzányomódna a bordaívhez, különösen üléskor.


- Időnként néhány napos időszakok erejéig kínzó rosszullétek jelentkeznek. Ekkor rámtör a teljes érvágytalanság, hasmenés, izzadás, rossz közérzet, émelygés, gyengeség, fáradtság kissé zavart tudatállapot, feledékenység, koncentrálóképesség csökkenése, akaratlan izommozdulatok (különösen elalvás előtt), gyors súlycsökkenés, szigetszerűen elszórt, kisebb enyhe fájdalmak a hasüregben, derék enyhe fájdalma kétoldalt, majd aluszékonyság, végül sokszor egy hirtelen visszazökkenés az "eredeti állapotba", ahol szinte lényegében "csak" a fülzúgással, a lélegzésemmel, szájszárazsággal, és esetleg egy ideig a hasmenéssel kell kűzdenem.


Mindezek mellett előfordultak egyszeri vagy visszatérő-eltűnő, egyéb tünetek: feltűnő viszketés (fejbőr, kézfej, lábfej, végbél, törzs), fejfájás kifejezetten csak a bal oldalon (fizikai mozgás hatására felerősödő, ekkor pulzus ritmusára lüktető fejfájás, pont mint egyszerű influenzánál), gyomorégés, visszatérő-eltűnő enyhe torokfájás, indokolatlan nyugtalanság és izzadás egyszerre jelentkezése, vizelési inger érdemi vizelet nélkül.


Az oxigénszintem normális,tehát nem "valódi" az előbb említett "légszomj". Hascsikarás, hányás NEM fordult elő. Se láz, se hőemelkedésem sem volt egyszer sem! Éhgyomri vércukrom 4.2, noha igaz, 2-3 napnyi gyakorlati koplalás után. Nem vagyok HIV fertőzött. Rólam még annyit, hogy 23 éves férfi vagyok, április eleje környékétől május 18.-ig zolpidem hatóanyagú altatót szedtem, úgy általában alvászavarral küszködöm, és szénanáthám szokott lenni nyáron. Gyakran járok erdőben, valamikor a betegség előtt megsimogattam egy idegen kutyát az utcán, de nyála nem került rám, nem harapott meg, lehet vajon, hogy mégis tőle kaptam el valamit? Az altatót azért hagytam el mert depressziós tüneteket okozott, ezek az abbahagyás után néhány nap alatt lecsengtek. A mellékhatásai a betegtájékoztató szerint még elvileg lehetnek alsó és felsőlégúti fertőzések, hasmenés, viszont immár három hete nem szedem, egyre nehezebb ezt az egész dolgot az altatóra fogni.

A tárgyalt betegségemet megelőzte néhány héttel egy influenzaszerű megbetegedés, de abból kijöttem egy két alatt. Köhögés, orrfújás, erős kínzó torokfájás,szokatlan módon a fülkörtök bedugulása több napra,és szokatlanul erős fáradtság jellemezte. A végén megjelent még egy szokatlan jelenség, méghozzá, hogy a hasamnak (valószínűleg a már korábban említett) bal felső részénél, a rekeszizomban(?) vagy az alatt egy irritáló, fájdalomhoz és viszketéshez hasonló érzést éreztem, és ugyanezt a bal vállam elülső részében is. Köhögésre tudott felerősödni, két napig tartott összesen, lecsengett az "influenzával" együtt.


Visszatérve a mostani bajomra, hivatalos diagnózis elvileg gyomor-bél hurut (és egy ideig höröghurut a bal tüdőfélben). Ezzel én nem is akarok feltétlen szembeszállni. Az, ami engem aggaszt az az, normális-e hogy ez hónapokig tart? nem-e lehet valami még ezen felül ami legyengít? Gyomor-bélhurut járhat szájszárazsággal? Mit lehet még tenni a felépülésért azon kívül, hogy beszedem az orvos által felírt pirulákat?


2018. jún. 9. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


"Ha a fizikai függőség már kialakult, a kezelés hirtelen megszakítása megvonási tünetek jelentkezésével jár együtt. Ezek lehetnek: fejfájás, izomfájdalom, extrém szorongás és feszültség, nyugtalanság, zavartság, ingerlékenység. Súlyos esetben a következő tünetek jelentkezhetnek: megítélési és személyiségi zavarok, hallási túlérzékenység, a végtagok zsibbadása és érzészavara, fényre, zajra és érintésre való túlérzékenység, hallucinációk vagy epilepsziás rohamok."


gyakori mellékhatások:

"Idegrendszeri és pszichiátriai tünetek, mint aluszékonyság, fejfájás, szédülés, az álmatlanság súlyosbodása, a gyógyszer bevételét követően jelentkező memóriazavar, hallucinációk, izgatottság, rémálmok.


Fáradtság és emésztőrendszeri panaszok, mint hasmenés, hányinger, hányás és hasi fájdalom."

2018. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És egy hónapja sincs, hogy abbahagytad a gyógyszert. Szerintem még hónapokig iszod majd a levét.

A mellékhatásként fel nem sorolt (de egyéb betegséghez egyértelműen nem köthető) tüneteidet pedig az orvosodnak jeleznie kéne a gyógyszer gyártója felé.

2018. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak kb másfél hónapig szedtem, több mint 3 hete nem szedem.
2018. jún. 9. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég sok az egy olyan gyógyszernél, aminél fizikai függőség alakulhat ki. Ha meg már kialakult, akkor gondolhatod, hogy nem három hét lesz, mire kilábalsz belőle.
2018. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezek a tüntek már akkor megjelentek és voltak amikor még szedtem az altatót. Az elvonási tünetek nem így működnek.
2018. jún. 9. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyi, szerintem pedig az altatótól lehetnek a bajaid. De! Nem vagyok orvos, viszont még az orvosok se tudnak látatlanban biztosat mondani. Ha meg te elkönyvelted magadban, hogy 100%-ra biztosan nem a gyógyszertől van bajod, akkor meg se kellett volna említened. De ugye te sem vagy orvos, ergo nem hiszem, hogy ezt bizton állíthatod.

Most tanácsolhatom neked azt, hogy állj át glutén- és tejmentes diétára, attól sokak rejtélyes panaszai szűntek már meg, de szerintem akkor is az altató a ludas a dologban.

Úgyhogy részemről ennyi, hátha mástól megkapod azt a választ, amivel elégedett leszel.

2018. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!