Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Algopyrin injekcio izomba...

Algopyrin injekcio izomba vagy vénéba?

Figyelt kérdés
Mitől függ, hogy hova adjuk? Változik a hatása?
2018. jún. 26. 19:06
 1/7 szenes43 ***** válasza:
Gondolom már van gyakorlatod a vénába adáshoz mert amúgy csak doki adhat vénába injekciót. (meg a kábszeresek szoktak).
2018. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást, tehát akkor mi a különbség?
2018. jún. 26. 21:11
 3/7 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam. Erős fájdalom esetén naponta 1-2 alkalommal 0,5-1 g (1-2 ml), esetleg egyszerre 2,5 g (5 ml) izomba adott injekció formájában.

- Görcsös fájdalmak esetén 1-2 g (2-4 ml) igen lassan vénába adott injekció formájában, fekvő testhelyzetben lévő betegnek.


De mi van, ha lázasak vagyunk? Akkor hova érdemes beadatni?

2018. jún. 26. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Drágám!

A szakmában régi motorosként (32 év ápolónői gyakorlat már csak számít), azt mondom, ha te magadnak adod be az injekciót, akkor kizárólag izomba add! Egyáltalán tudod hogy kell beadni? Fontos, hogy 90°-ban, és a combodba add, de kell lefertőtleníteni a bőrt.

Hamarabb felszívódik, mint szájon át! Az i.v-t (intra vénásat) felejtsd el, mert több kárt okozol magadnak, mint hasznot! I.v. csak orvos adhatja. Ha lázas vagy, használhat rá, de ha nem csökken, akkor jobb, ha kifejezetten lázcsillapító gyógyszert veszel be! Tapasztalat! PLUSZ: Bármily hihetetlen, az ampullás Algopyrin szájon át lenyelve az oldatot is hat!!! Gyorsabban, mint a gyógyszer, aminek előbb fel kell oldódnia.

A paracetamol hatóanyagúak közepesek (Nekem gyengék, mint a harmat, mert amidazophen származékokhoz szoktam, ha alkalmazom), a legjobbak még az ibuprophen-t tartalmazóak. Természetesen vedd figyelembe, ha valamilyen gyógyszer allergiád van!

2018. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megan 964!

Köszönöm ezeket részletes és nagyon hasznos infókat. Nem akarom magamnak beadni, csak érdekeltek a részletek, mert láttam már izomba és vénába is beadva, és tudni akartam, mi a különbség. Ápoló, vénás injekció beadására való írásbeli meghatalmazással nem adhat vénásan injekciót? Én még orvost soha nem láttam vénázni, csak ápolókat. ?O

2018. jún. 30. 08:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehetséges, hogy rátestálják az ápolókra a vénás injekció beadását, DE ELVEKBEN mi nem adhatnánk be, csak az orvos!

Ahogy az előírások szerint az infúziót sem az ápolóknak kellene bekötni, de sosem látni a közelben olyankor orvost, pedig... Vért is csak az vehetne, akinek van haematológiai végzettsége, de szerintem itt sem tartják be az előírásokat, ám ha valami gubanc van, az első akit hibáztatnak az ápoló. Ez a helyzet.

2018. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én eddig ugy tudtam, h növér is vénázhat, legálisan, ha van irásbeli meghatalmazása.
2018. júl. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!