Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anorexiás milyennek látják...

Az anorexiás milyennek látják magukat?

Figyelt kérdés
A kérdésem az hogy az anorexiás milyennek látják a testüket. A csontsovány testüket kövérnek látják vagy miért akarnak egyre fogyni?

2018. júl. 1. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan.Csontsovány testüket kövérnek látják és fogyni akarnak még.Ez csak a fizikai tünet.Igazából ez egy mentális betegség.
2018. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért ez kicsit összetettebb.

Anorexiás vagyok. /16.2 a BMI-m, ezzel elvileg még pont nem számítok "kórósan sovány"-nak/

Bár egyesek azt mondják, hogy vékony/sovány vagyok, nem (mindig) látom magam annak, inkább csak "átlagosnak"...semmiképp sem látom magam kövérnek, de legtöbbször azt érzem/látom, hogy nem vagyok "elég vékony", azaz lehetnék még vékonyabb. Nagyon rá tudok fókuszálni bizonyos testrészekre, amikkel nem vagyok elégedett, és általában emiatt akarok még fogyni.

Bár racionálisan tudom, hogy egy minimális zsírréteg mindenkinek van a testén (nincs olyan, hogy 0 testzsírzsázalék..), és szükség is van rá, de mégis zavar a "háj" a testemen.

Talán ez így érthetőbb, remélem segített a válaszom.

Nyilván mindenki máshogy van ezzel, van akinek enyhébb/súlyosabb testképzavara van (sőt, van olyan anorexiás, akinek egyáltalán nincs, de ez ritkább..) ez csak az én személyes szemszögem.

2018. júl. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon változhat. Az az elterjedt nézet, hogy kövérnek látják magukat, de én több olyannal találkoztam, akivel nem egyértelműen ez volt a helyzet.

Én 13-as, 14-es BMI-vel már volt, hoyg gusztustalanul soványnak láttam magam, mégis rettegtem enni, mert valamiért azt hittem, hogyha eszek, azonnal nagyon meghízok. A kórházban volt egy lány, aki elmondása szerint szintén látta, hogy a vékony, de közben kövérnek ÉREZTE magát, amikor mozgott.

Meg mivel valamennyi háj/bőr mindig marad a csontokon, folyton úgy látják, hogy van még honnan fogyni, és ez is megtévesztő.

Vagy látják, hogy vékonyak, de a cél, amilyenek lenni szeretnének még sokkal vékonyabb, és ahhoz képest látják magukat kövérnek.

De persze van olyan, akinek erősebb ennél a testképzavara.

2018. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az elején igen, kövérnek látják magukat ezert kezdenek el ilyen módszereket. AZtán amikor már súlyosan vékony voltam, akkor láttam magamon hagy az vagyok, de féltem attól ha elkezdek enni kicsivel is többet akkor egyből visszahízok és igazábol nem mertem enni, nem tudtam hogy kezhetek el gyógyulni, pedig láttam magam, hogy hogy nézek ki...
2018. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!