Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üveggyapot szigetelésből...

Üveggyapot szigetelésből származó por mennyire káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Sok évig egy olyan házban laktunk, amelyben a mennyezet feletti szigetelés üveggyapotból készült. Ez még nem lenne baj, mert sok helyen van ilyen, csak valamit elronthattak vagy megsérülhetett valami, mert folyamatosan szállt lefelé a por. Gyerekként még nem tudtam, milyen por ez pontosan, csak azt láttam, hogy gyakran kell portalanítani. Viszont később előjöttek olyan problémák nálam, mint orrfolyás, tüsszögés. Lehet az üveggyapottól is? Mennyire marad bent a tüdőben?
2018. júl. 9. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:

A ház a 90-es években épült.

Vagy az normális, hogy hullik belőle a por?

2018. júl. 9. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon káros, konkrétan halálos. A tüdőbe került por szilikózist okoz.
2018. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semennyire, mivel az üveggyapot lebomlik a tüdőben. Ha veszélyes lenne (mint pl. azbeszt ami nem bomlik le) akkor nem engednék ma is beépíteni...
2018. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha pl. repedés vagy gondatlan szigetelés miatt sok szemcse hull le?
2018. júl. 10. 14:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, a 98 után gyártott üveggyapot már más, de az ennél régebbi is lebomlik a tüdőben?
2018. júl. 12. 06:08
 6/6 szenes43 ***** válasza:
Mi a 80-as évek közepén építkeztünk és kőzetgyapottal szigeteltük a könnyűszerkezetes födémeknél a padláson. Nejlon fóliában volt,csak végig gurítottuk és levágtuk.Utána le lett deszkázva és azóta is úgy van.Soha sem tapasztaltam hogy porzott vagy morzsolódott volna. A plafonon hogy jöhet át? Lécekre és dupla nádszövetre van vakolva a szobák plafonja.
2018. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!