Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegsége, vitaminhiány...

Milyen betegsége, vitaminhiányra stb utalhat a lábban jelentkező enyhe izomrángás, bizsergés (a talp bizsergése) és zsibbadás? B12 hiány, esetleg cukorbaj vagy neuropátia?

Figyelt kérdés

Akkor kezdődtek a fent felsorolt gondok, amikor decemberben egy rossz fogam elhalt és csak gyökérkezeléssel lehetett megmenteni a kihúzástól. A fog néha begyullad (fistula nő a fog alá az ínyre), majd pedig magától rendbe is jön. A fogorvos szerint az ilyen fog az gócként viselkedik a szervezetben, és okozhat problémákat (a többi fogam egészséges, csak ez az 1 rágófog gonoszkodik).


Ezzel egy időben kezdődtek az izomrángások, és a talpam bizsergése.

Érzékkiesés - tehát a láb érzéketlenné válása - nincs.

Fájdalom sincsen, csak idegesítő bizsergés és izomrángás.

A bizsergés max 1 percig tart, az izomrángás - leginkább a combban - kb 10 mp-ig.


Tavasz elején volt a legrosszabb a helyzet, mert akkor a kezem is bizsergett, de az "csak" 1-2 hétig tartott és nem jelentkezett többé.

Megfigyeltem még, hogy a lábam hajlamosabb a bizsergésre, hogy ha pl bemelegszik a cipőben, de hideg vízes áztatás hatására mérséklődnek a tünetek.


Vércukorszintemet tavaly vizsgálták, normális 5.4-es volt.


Túlsúlyom nincsen, viszont elég sokat szorongok sajnos.


Rossz szokásom még, hogy kb 11-kor kelek, és éjjel 2-kor fekszek le.

Cigizni,alkoholizálni nem szoktam.


Van aki küzd hasonló gondokkal és tud tippet adni, hogy mi lehet a baj?



2018. júl. 9. 23:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy más cukorbajt jelző tüneteim mint állandó szomjúságérzés, bő vizelés, homályos látás nincs.


Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 9. 23:31
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
**** ***, mire ezt leírod sorbaállással együtt kétszer megjárod az orvost! És ugye tudod, hogy ezt a kérdést még SENKI nem olvasta el?! De ha elolvasta volna bárki is, akkor se tud senki se mondani semmit. Menj el az orvosodhoz, őt talán érdekli, hogy elmacskásodott a lábad...
2018. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyed rendben van?

Csak mert az alulműkődök panaszkodnak kbn ugyanerre. Nekem bedagadtak a kezeim, lábaim. Kb. 2-3hete.. Nem vagy frontérzékeny?

2018. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló gonddal küzdök. Nálad kiderült, hogy mi okozta a problémát? Sikerült orvosolni?
jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!