Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez napszúrás lenne?

Ez napszúrás lenne?

Figyelt kérdés

Szombaton leugrottunk a tengerpartra ahol kulonosebben nem volt olyan nagy meleg kb 27 fok lehetett es szep napos idő volt. Várostneztunk kirandultunk majd delutan eszrevettem hogy a karom kicsit lepirult. Naptejre nem is gondoltunk hogy kellene, Angliában élünk és még sosem gondoltam indokoltnak a naptejet leégés ellen hiszen nem égek le könnyen. Szóval megláttam hogy kicsit lepiruultam majd később szédülést éreztem. Azt hittem hogy a kávézó padlója direkt úgy van megcsinálva hogy olyan érzés legyen mintha hajón lennénk. Majd ugyanezt éreztem egy múzeumban is. Itt már gondoltam hogy a nap miatt van. Utananeztem de mindenhol azt olvastam hogy 1 vagy 2 nap van szedülés. De nekem ez már a 4. nap szédülés. Nem olyan vészes csak olyan mintha állandóan hajón lennék. Csukott szemmel is ringatózok. El fog múlni magától? És vajon annak is köze lehet hozzá hogy fáradt vagyok? Mert ez a hét most ilyen ejjel nappal uton levős.


Ez a napszúrás?

Hogyan mulik el?



2018. júl. 11. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a napszúrásnak semmi köze a leégéshez


Napszúrást akkor kap az ember ha a szervezet nem képes hőleadásra általában akkor kap az ember ilyet ha sokáig ül a meleg autóban vagy kertben dolgozik fedetlen fejjel


viszont 30 fok alatt tengerparton főleg angliában ahol van légmozgás és elég nagy páratartalom van a levegőben szinte lehetetlen napszúrást kapni ahhoz több órán át kellene napoznod úgy hogy ki vagy száradva

2018. júl. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A leégést csak említettem, mert így kerek a történetem.


Ki lennék száradva? Pedig iszok mindig. Igaz nem sokat, hogy ne kelljen ilyenkor sokat mosdót keresni, de nem kevesebbet mint mikor dolgozok. Mert olyankor 8 óra alatt talán fél litert ha megiszok.


Lehet most lett elege a szervezetemnek

2018. júl. 11. 06:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De ez lehet napszúrás. Nekem is volt sokáig szédülés, magas láz, szemfájdalom, fényérzékenység. Pedig csak a pár 100 méterre levő boltba mentem le. Egy hétig tartott vagy talán kettőig. Ki kell pihenni.
2018. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
még azóta is szédülök :(
2018. júl. 14. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló tünetem volt 3 éve nekem is. 3 nap alatt elmúlt. Maradj hűvös helyen és igyál rengeteget. A szervezet meg változik, lehet eddig bírtad most meg már kell sapka naptej.. stb

Jobbulást!

2018. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azóta is tart, talán már 2 hete van így.. vagy lassan két hete.... néha előjön, van hogy épp csak ülök és akkor kezdek szédülést érezni, de épp csak annyira szédülök hogy zavaró legyen, nem ráz a hideg, nem kell leüljek, ha iszok vizet nem jobb, ha cukrosat eszem akkor sem...
2018. júl. 20. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet érdemes lenne felkeresned egy orvost.

Akár komoly bajod is lehet!

2018. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm erős gyulladáscsökkentő gyógyszert szedett,amikor napszúrást kapott,mert a kórházból elküldték. Így gyógyult meg!
2018. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!