Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek vesedonor az apukámnak?

Lehetek vesedonor az apukámnak?

Figyelt kérdés

Apukámnak súlyos veseelégtelenséget diagnoztizáltak 50 évesen. Nagyon szeretem őt és szeretnék neki segíteni. Ha megfelelnék donornak akkor lenne rá lehetőségem úgy, hogy egészséges 20 éves lány vagyok? Apa 100 kiló és elég kövér, én 55 kiló vagyok... befolyásolhatják ezek valamennyire a sikeres szervátültetést?

Tudom, hogy az orvosok majd megmondják, csak nem szeretném őket tarhálni és fárasztani ha ez hülyeség lenne.

Köszönöm a kedves segítségeket!:)



2018. aug. 12. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt CSAK egy szakorvos tudja megmondani!
2018. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolod, ez úgy van, hogy vesét cseréltek?
2018. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól mert te 55 kg vagy, apád 100, még lehetnél vesedonor. Elsőként azt kéne megnézni, a vércsoportotok egyáltalán egyezik-e, utána meg lehet csinálni a kivizsgálást. Neked elvileg születéskor nézték, így laborba sem kell menned miatta. Viszont van rá esély, hogy örökölted a vesebetegséget, akkor természetesen kiszűrnének. Az viszont másik kérdés, hogy apád beleegyezne-e a transzplantációba.
2018. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentkezz donornak! Még akkor is lehetséges, ha nem egyezik a vércsoportotok (bár akkor nagyobb lesz a kilökődés veszélye).
2018. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!